Yarına dikkat: İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler eski müdürü Ahmet Uçar, Twitter'dan yarın için hava durumuna ilişkin önemli uyarılarda bulundu. Yarın, özellikle sabah saatlerinde etkisini artırması beklenen yağışların, bu geceden itibaren İstanbul ve çevre illeri etkileyebileceği belirtiliyor.

Yarına dikkat: İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler eski müdürü Ahmet Uçar, Twitter'dan önemli uyarılarda bulundu.

Uçar'ın açıklaması:

"Bu gece yarısından itibaren özellikle Marmara'nın doğusunun Karadeniz üzerinden inen yağışlı bir sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yarın görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların İstanbul ile Kocaeli ve Yalova'da çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Bu geceden itibaren İstanbul ve çevresinde etkili olacak şiddetli yağışların yarın akşamdan itibaren de Çarşamba sabahına kadar 2 gün önce sel olaylarının yaşandığı Sakarya ve Düzce'de çok kuvvetli sağanaklara yol açması bekleniyor. Sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunmalı."

YAĞIŞLAR HANGİ SAATLERDE ETKİLİ OLACAK?

Yarın, özellikle sabah saatlerinde etkisini artırması beklenen yağışların, bu geceden itibaren İstanbul ve çevre illeri etkileyebileceği belirtiliyor. Dolu yağışının da ihtimaller dahilinde olduğu belirtiliyor. 

UYARININ ARDINDAN BÖLGESEL YAĞIŞ ETKİLİ OLDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bugün öğleden sonrayı işaret ederek yaptığı uyarının ardından özellikle Kağıthane bölgesinde yağış etkili oldu. 

YORUM EKLE