Yasemin, dedesinin istismarını böyle ortaya çıkardı

İngiltere'yi sarsan olayda 76 yaşındaki adamın, torunu Yasemin Yapıcıoğlu'nu 7 yaşından itibaren 11 yıl boyunca taciz etmesi, şimdi 23 yaşında olan genç kızın dedesini videoya almasıyla ortaya çıkarak aydınlandı.

Yasemin, dedesinin istismarını böyle ortaya çıkardı

İngiltere'de yaşanan olayda 76 yaşındaki Twisted Tony Marshall, 7 yaşından itibaren torunu Yasemin Yapıcıoğlu'nu taciz etti. Yaşlı adamın, özellikle hafta sonları, Noel tatilleri, aile doğum günleri gibi özel günleri tercih ettiği, böylece ailenin diğer fertlerinin dikkatinin başka yerdeyken istismarda bulunduğu anlaşıldı. 

Şimdi 23 yaşında olan Yasemin, ismini gizlemek istemeyerek benzer olaylar yaşayan çocuklara örnek teşkil etmesini istediğini söyleyerek, dedesine 'video' ile kurduğu tuzağı anlattı.

6 ila 17 yaş arasında istismara maruz kaldığını anlatan Yasemin, abisinin doğum gününde planını harekete geçirerek dedesini üst kata hediyeler hakkında konuşmak için çağırdığını ve telefonuyla dedesini gizlice kaydettiğini söyledi.

"Neden bana dokunuyorsun?" sorusuna, dedesi Marshall'ın "Beğendiğini sanıyordum. Kendime 'seni elde edeceğimi söyledim" yanıtı suçlamayı doğrulamış oldu. Görüntüleri polise teslim eden Yasemin, dedesinin tutuklanmasını sağladı, Marshall suçlamaları reddetti, ancak hakkındaki 11 cinsel taciz suçunun 8'inden suçlu bulundu. 

Bunlar arasında 13 yaşından küçük bir kıza dokunarak iki kez cinsel saldırı, 13 yaşından büyük bir kıza üç kez cinsel saldırı, 16 yaşından küçük bir kızın cinsel faaliyette bulunmasına neden olmak üzere iki kez suçlandı. Ayrıca, farklı bir kurbanla ilgili olarak 16 yaşından küçük bir kıza yönelik uygunsuz saldırıdan da suçlu bulundu.

13 yıl hapis cezası alan Marshall için sevinen Yasemin, "Yıllardır ilk kez özgür hissettim. Buraya geri dönemeyeceğini bilmek beni rahatlattı. Onun da benim gibi acı çekmesini istiyorum." dedi.

Çocuk yaşlarda yaşadıklarını anlatan Yasemin, dedesinin evlerine gelerek bilgisayar oyunu oynamak için kendisini üst kata çağırdığını, önceleri bunun herkesin başına geldiğini sandığını, ancak 6 yaşındayken okuldaki öğretmenine durumu anlattığını, sosyal hizmetler tarafından araştırılan konuda herhangi bir şüpheye rastlanmadığını ifade etti. Başka insanları da taciz ettiğinden şüphelenen genç kız, 1990 yılında bir başka genç kızın daha tacize uğradığını ortaya çıkardı. 

YORUM EKLE