Yeşilçam'ın efsanesi Fatma Girik hayatını kaybetti!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve yaklaşık altı ay önce tedavi için İstanbul’a giden Türk sinemasınını ünlü yıldızı Fatma Girik bu sabah saatlerinde tedavi gördüğü özel hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdi.

Yeşilçam'ın efsanesi Fatma Girik hayatını kaybetti!

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı torba Mahallesi'nde yaşayan ve yaklaşık 6 ay önce tedavi için İstanbul'a giden Türk sinemasının ünlü yıldızı 79 yaşındaki Fatma Girik bu sabah saatlerinde İstanbul'da tedavi gördüğü özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdi.

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre; Fatma Girik'in aile dostlarından Filiz Kalkavan yaptığı açıklamada “Fatma hanım ile uzun yıllarımız birlikte geçti. Tedavisinin daha iyi yapılabilmesi için İstanbul'daki evine gitmişti. Yaklaşık iki hafta önce fenalaşarak özel hastaneye ve orada yoğun bakıma alınmıştı. Bu sabaha karşı yaşamını yitirdi. Doktorlar ölüm nedenini henüz açıklamadı ama biz koronavirüse yakalandığını duyduk. Cenazesi ile ilgili işlemler henüz aydınlanmadı” diye konuştu.

Fatma Girik’in hayat arkadaşı Memduh Ün 16 Ekim 2015 tarihinde yaşamını yitirmiş Bodrum’un Torba Mezarlığı'nda defnedilmişti. Fatma Girik annesi Münevver Girik ve ablası Müesser Girik Torba'daki evinde yaşıyor.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Girik'in tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamada ise, "Türk sinemasının çınarı ve değerli oyuncusu Sayın Fatma Girik, Covid-19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti" denildi.

'ÇOK DEĞERLİ BİR İNSANDI'

Daha sonra yapılan basın toplantısında Fatma Girik'in doktoru Prof. Dr. Simru Tuğrul, "Yoğun bakımda takip ve tedavisine başladık ancak tedavilere rağmen çoklu organ yetmezlikleri gelişti. Bu sabah saat 7 civarında Hakk'ın rahmetine kavuştu. Kendisini çok severdik. Çok değerli bir insandı. Çok pozitifti, espri anlayışı müthişti. Tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Hakkın rahmetine kavuştu. Son yatışı yaklaşık 10 gündü" dedi.

CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

Fatma Girik için yarın 10.00'da Şişli Belediyesi'nde belediye çalışanlarının katılacağı anma töreni düzenlenecek. Girik için ikinci tören ise saat 11.00'de Cemal Reşit Rey'de yapılacak.

Fatma Girik'in cenazesi, Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Bodrum'a gönderilecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2022, 11:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
TC
TC - 4 ay Önce

Allahtan rahmet dileriz !

SIRADAKİ HABER