Yılkı atlarını et firmasına Tarım Bakanlığı'nın verdiği ortaya çıktı

Artvin'de tır içerisinde Kızgızistan'a kesim için gönderilen yılkı atlarını et firmasına verenin Tarım Bakanlığı olduğu ortaya çıktı. Et firmasına verilen atlar arasında gebe hayvanların da olduğu öğrenildi.

Yılkı atlarını et firmasına Tarım Bakanlığı'nın verdiği ortaya çıktı

Artvin’in Hopa ilçesi sınırında 6 Ağustos ve 28 Ağustos tarihlerinde tır içerisinde ele geçirilen atların Kırgızistan’a kesim için gönderildiği ortaya çıkmıştı. Bu olayların ayrıntılarını 31 Ağustos’ta Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde ele alan yazar Zülal Kalkandelen, yılkı atlarını et firmasına verenin Tarım ve Orman Bakanlığı olduğunu ortaya çıkardı.  

Kalkandelen, yılkı atlarını toplama yetkisini et firmalarına verenin Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Bulut olduğunu gösteren belgeyi sosyal medya üzerinden paylaştı.

Kalkandelen, "Aralarında gebe hayvanların da bulunduğu, atların TIR içinde can verdiği, kan kustuğu bu vahşet konusunda suç duyurusunda bulunacağım! Sorumlular bellidir!" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anonim
Anonim - 3 hafta Önce

Bunu yapanların Allah bildiği gibi yapsın diyorum başka bir şey demiyorum. Ülkede güvenilecek hiç bir kurum kalmaz mı ya? Buradan söylüyorum ne sucuk nede düğer ürünleri yemeyin, yok efendim bu kaliteli firma bunlarda çıkmaz demeden hemde.