Yılmaz Özdil'den Atatürk'e lanet okunmasına çok sert tepki

Yılmaz Özdil, Erdoğan'ın katıldığı Ayasofya'da gerçekleştirilen programda Atatürk'e lanet okunmasını değerlendirdi.

Yılmaz Özdil'den Atatürk'e lanet okunmasına çok sert tepki

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Ayasofya'da gerçekleştirilen programda Atatürk'e lanet okunmasını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın da katıldığı Ayasofya'daki törende imam, Ayasofya'yı müzeye çevirenlere lanet okudu. İmamın sözlerine sosyal medyadan büyük tepki geldi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın torunu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un oğlunun icazet aldığı Ayasofya’daki törende imam, “Onlardan daha zalim, daha kafir kim olabilir. Ya Rabbi, o zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” diyerek Ayasofya’yı müzeye çevirenlere lanet okudu.

Ayasofya, Atatürk döneminde müzeye çevrilmişti. Bu nedenle 'zalim' ve 'kafir' sözleri Atatürk için söylenmiş olarak yorumlandı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın Ayasofya’daki ilk hutbesinde benzer sözleri büyük tepki çekmişti.

İmamın kullandığı ifadelere sosyal medyada tepki çığ gibi büyüdü, siyasetçiler ve vatandaşlar tarafından binlerce paylaşım yapıldı. 

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil de mesajında “Diyanet miyanet lafı eğip bükmeyelim, Atatürk'e lanet okuyan, Atatürk'e lanet okunmasına izin veren, süzme vatan hainidir” ifadeleri kullandı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
RİZE'Lİ KEMÂLİST MURAT : https://www.youtube.com/watch?v=BZzk-hwlOzI
RİZE'Lİ KEMÂLİST MURAT : https://www.youtube.com/watch?v=BZzk-hwlOzI - 2 ay Önce

.