Yomra Belediye Başkanı Bıyık'a saldırının zanlıları adliyeye sevk edildi

Trabzon’un Yomra ilçesinde önceki gün Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a belediye binası önünde  silahlı saldırı düzenleyen saldırgan ile saldırının azmettiricisi adliyeye getirildi.

Yomra Belediye Başkanı Bıyık'a saldırının zanlıları adliyeye sevk edildi

banner112
11 Haziran Cuma sabahı saat 08.30 sıralarında Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a belediye binası önünde  makam aracından indiği sırada silahlı saldırı düzenleyerek kaçan Halit K. olaydan 12 saat sonra ilçenin köy yolunda yapılan yol kontrolü sırasında bir araç içerisinde yakalanarak gözaltına alınmıştı. Trabzon Emniyeti’ndeki ifadesinde saldırıyı belediye başkanından para isteyip alamadığı için gerçekleştirdiğini iddia eden Halit A., 3 gün önce belediyeye gittiğini ve başkana uğradığını ancak başkan Mustafa Bıyık’ın kendisine para vermediğini, tekrar gittiğinde yanından geçerken, Mustafa Bıyık’ın kendisine ters baktığını ve kendisini dikkate almadığını ve bu nedenle ateş ettiğini söylemişti.

T.K.’nın ise Yomra Belediyesi tarafından yapımı ihaleye çıkarılan Kültür Merkezi inşaatını kazanan firmanın sahibinin oğlu olduğu ve ihale iptal edildikten sonra böyle bir saldırıyı azmettirdiği şüphesi üzerinde durulurken, her iki şüpheli ek gözaltı sürelerinin sona ermesinin ardından Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nden bugün öğle saatlerinde Trabzon Adliyesi’ne getirildi. 

YORUM EKLE