Yunan akademisyenden Kılıçdaroğlu'na skandal hakaretler

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriyeliler ile ilgili sözlerine Yunan akademisyen Nikos Michailidis, ağıza alınmayacak sözlerle hakaret etti.

Yunan akademisyenden Kılıçdaroğlu'na skandal hakaretler

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriyeliler ile ilgili, "İktidarımızda Suriyeli misafirlerimizle helalleşip iki yılda memleketlerine uğurlayacağız." sözlerine Yunan akademisyen Nikos Michailidis, "Irkçı yavşak" diyerek hakaret etti. 

Michailidis sosyal medya hesabından CHP Liderinin paylaşımını alıntılayarak, "Irkçı yavşak, güya sosyal demokrat...bir faşist devlet partisi olarak Erdoğan'ın politikalarına dolaylı bir şekilde destek ol, önce Suriye'yi mahvet, baktın tutmadı mı, ağla yok biz süriyenin eğemenliğini destekliyormusuz slogan at, süriyelileri geri göndereceğiz de..." dedi. 

Michailidis'bu sözlerine birçok kesimden tepki yağdı. CHP'li siyasetçi ve iş insanı Çetin Çapan Michailidis'in sözlerine çok sert tepki gösterdi. Çapan yaptığı açıklamada, "Türkiye düşmanı bir ırkçının salyaları... Mülteci almamak için denizde mülteci botu batıran yavşak, gelmiş burada hümanizm kasıyor. Yersen!" dedi.  

Michailidis'in daha sonra yaptığı, "İnsan düşmanı ırkçı Kemalistler, işgal etmediğiniz komşu ülke kalmadı, sus artık" paylaşımına Çapan, "Yunan'ın da AKP'lisi var demek ki...Alıştınız tabi bugüne kadar istediğinizi almaya; Türkiye ilk seçimde fabrika ayarlarına dönecek diye aklınız çıkıyor.Sen ve ağababan, saz arkadaşlarınızla birlikte tarihin çöplüğüne gömüleceksiniz!" cevabını verdi. 

İşte o tepkilerden bazıları:     

Siyaset bilimici Doç. Dr. Burak Cop paylaşıma, "Vay terbiyesiz, ahlaksız. Böyle ağzı bozuk biri olduğunu bilseydim İngilizce tvitine zahmet edip yanıt vermezdim." yanıtını verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2021, 21:26
YORUM EKLE