Yurttaşın istemediği projeyi KRT duyurdu... İptal kararı geldi  

Trabzon Akçaabat sahili Mersin Mahallesinde denize sıfır ve eski vakıf arazisi olan bir dönümlük alanın TİSKİ (Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü) tarafından 7 milyon TL’ye satılacak olması bölge halkını ayağa kaldırdı.  Haberin ulusalda yer almasının ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi Akçaabat İlçesi Mersin Mahallesi sahilinde bulunan yerin satışından vazgeçti. Haberi CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökan ZEYBEK sosyal medya hesabından paylaştı. 

Yurttaşın istemediği projeyi KRT duyurdu... İptal kararı geldi  

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Satışa çıkartılan Akçaabat İlçesi Mersin Mahallesinde bulunan yerle ilgili bugün flaş bir gelişme yaşandı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, alanla ilgili bugün Mersin ve Akçaabat Halkının kullanımına bırakılması gerektiğini ifade eden Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse, Mersin Muhtarı Mustafa Yılmaz ve beraberindeki Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ile bir araya geldi. 
Yapılan görüşmeden ise Akçaabat İlçe Halkının beklediği sonuç çıktı. Başkan Murat Zorluoğlu. heyete alanın satılmayacağını ifade etti. Başkan Murat Zorluoğlu’nun heyete,  ''Biz bu satıştan vaz geçtik. Çünkü buranın geçmişini bilmiyorduk.Kent konseyi muhtarlık bunu anlatınca vakıf olduk.Artık burası bir kültür parkı olacak.Önce Belediyemize mal edeceğiz. Sonra özüne dönük düzenleme yapacağız. Teşekkür ederiz. Artık o alan mersin Halkına açılacak” dedi. 

CHP'Lİ VEKİLLER VE PARTİLİLER BÖLGEYE GİTMİŞTİ  

10 Mayıs Salı günü bölgede incelemelerde bulunan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet KAYA, CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökan ZEYBEK, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Fevziye PEHLİVAN, CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa BAK ve CHP Bayburt İl Başkanı Mehmet SEZER mahalle sakinleriyle bir araya gelip ve bölge halkından bilgi almıştı. 

CHP heyeti bu iddialara duyarsız kalmayarak, “Burası geçmişte bizimdi, mahallemizindi, beldemizindi, halkındı. Aynen o şekilde devam etsin. Burayı kimsenin elimizden almasına, buraya bina dikmesine müsaade etmeyeceğiz.” diyerek bir isyan başlatan bölge halkı ile bir araya gelmiş ve durumu ulusala yaymıştı.  

banner112
KRT DUYURDU

Söz konusu durumu haberleştiren KRT, bölge halkının sesini duyurdu. Ulusalda kendine yer bulan haberlerin ardından Trabzon'da geri adım atılmış oldu. Sosyal medya hesabından haberimizi paylaşan CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökan ZEYBEK, "Halk, inandığı değerler uğruna sesini gür çıkarttığında, örgütlenen fikirler cesaretle birleştiğinde önünde durabilecek güç yok!

Daha 4 gün önce gündeme getirdiğimiz Akçaabat’taki denize sıfır alanın satışı iptal edildi." dedi. 

İşte o paylaşım: 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER