Yüzlerce hayvan için 'Bahtiyar' kampanyası 

Kars Susuz'da 3 yıl önce kurulan 'Cilavuz Sevkat Evi' yüzlerce hayvana kol kanat gerdi. Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur sosyal medyadan yayınladığı video ile 'Cilavuz Sevkat Evi'ne yardım için 'Bahtiyar' kampanyasını başlattı. KRT Genel Müdürü, gazeteci Adnan Bulut, Başkan Yantemur'a ve kampanyaya destek verdi.

Yüzlerce hayvan için 'Bahtiyar' kampanyası 

Kars’ın Susuz İlçesi’nde 1940-1943 yılları arasında Cilavuz Köy Enstitüsü öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılan ve uzun yıllar atıl durumda bulunan ahır Susuz Belediyesi tarafından düzenlenerek sokak hayvanları için 'Sevkat Evi' oldu. 3 senedir yüzlerce hayvana kol kanat gerildi.

Yüzlerce hayvanın kısırlaştırıldığı, beslenme, bakım, tedavilerinin de yapıldığı 'Sevkat Evi' için Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir kampanya başlattı.

"MERHAMET OLMAYAN YERDE BEREKET DE OLMAZ; SUSUZ'DA HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK"

Sevkat Evi'nin sembolü olan Bahtiyar isimli köpeğin resmini tişörtlere bastırdıklarını dile getiren Başkan Yantemur hayvansevereleri bu tişörtlerden alarak destek olmaya davet etti. 

Başkan Yantemur 'Bahtiyar' baskılı tişörtü giyerek, "Buradan gelecek gelirlerin tamamı Cilavuz Sevkat Evi'nin önümüzde kışa hazırlanması, daha yaşanılabilir bir hale getirilmesi için kullanılacak. Merhamet olmayan yerde bereket de olmaz. Susuz'da her şey çok güzel olacak" dedi.

Başkan Yantemur, 2019'da kısıtlı imkanlarla kurdukları 'Cilavuz Sevkat Evi'ni bugünlere yurttaşlarla birlikte taşıdıklarını belirterek destek verenlere teşekkür etti.

Başkan Yantemur'un sosyal medya hesabından yayınladığı video kısa sürede büyük beğeni topladı. Videoda Bahtiyar isimli köpeğin kendi önündeki kaptan su içen kedi yavrusuna hiçbir şey yapmaması dikkat çekti.

"ALKIŞLIYORUM, DESTEKLİYORUM"

KRT TV Genel Müdürü, gazeteci Adnan Bulut, Başkan Yantemur'un paylaştığı videoyu alıntılayarak, "Helal olsun Başkan. Alkışlıyorum, destekliyorum" dedi, 2 tane alkış emojisi kullandı.

İşte o paylaşım:


NASIL SİPARİŞ VERİLECEK?

Bahtiya tişörtleri, mamaiste.net üzerinden satışa çıktı. Tişört siparişlerini buradan yapabilirsiniz...


 

YORUM EKLE