Zafer Köpük'ün oldu: Mahallesinde kalacak

Çorlu Belediye Başkanı, Köpük'ün evinde kalacağını açıkladı.

Zafer Köpük'ün oldu: Mahallesinde kalacak

Çorlu ilçesi Muhittin Mahallesi Nakış Sokak'ta vatandaşlar tarafından yaklaşık 2 yıl önce sokakta yaralı halde bulunan köpek tedavi ettirildi. 'Köpük' adı verilen köpek için kulübe yaptırıldı. Ancak Güventürk Apartmanı yönetimi, binanın önündeki kulübede yaşayan köpeğin alınması için belediyeye başvurdu. Binanın 16 numaralı dairesinde oturan ve köpeği eşi ile birlikte tedavi ettiren müzik öğretmeni Özay Kaya, hayvanın gönderilmesine tepki gösterdi.

‘ŞİKÂYET YOK, OLSA DA ALMAYIZ’

Çorlu Belediyesi’nden Köpük’le ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında yaralı, hasta ya da saldırgan olmadığı sürece sokakta yaşayan hiçbir canlıyı bulunduğu ortamdan almıyor; hayvan bakımevimize ya da farklı bir noktaya götürmüyoruz. Belediyemize şu ana kadar videoya konu olan sevimli dostumuz ile ilgili bir şikâyet gelmemiş olup gelse dahi yasalar gereği herhangi bir işlem yapılmayacağını siz değerli vatandaşlarımıza ve hayvanseverlere önemle duyururuz” denildi.

‘HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER’

Köpük’ün alınmayacağını öğrenen Özay Kaya’nın kızı Ayça Kaya güzel haberi sosyal medyadan paylaştı. Kaya, “Köpük bizimle, Köpük sokağında ve evinde. Çorlu Belediyesi’nin yaptığı son açıklamada da alınmayacağı kesindir, bunu duyurmamıza destek olan herkese sonsuz teşekkürler” sevincini dile getirdi.

'BİRLİKTE YAŞAMAYI ÖĞRENECEĞİZ'

Köpük’ün alınmayacağı haberini alan Özay Kaya, mutlu olduğunu belirterek, “Bu süreçte yanımızda olan herkese çok teşekkür ederiz. Sosyal medya ve basın sayesinde amacımıza ulaştık. Bundan sonraki süreçte de sokaktaki canlarımız için, tüm güzel insanlarla el ele verip, birlikte yaşamayı öğreninceye kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE