Kültür - sanat dünyasındaki son gelişmeler...

Anıl Kurtuldu ile Sanat Durakları...

Hazar Ergüçlü, Funda Eryiğit, Kubilay Tunçer  ve Okan Demirok’un rol aldığı “Timsah Ateşi” 24, 25 ve 26 Aralık’ta Zorlu PSM’de tiyatro meraklılarıyla buluşacak.

Yapımcılığını Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment’ın üstlendiği, Meghan Tyler tarafından kaleme alınan  oyunun yönetmen koltuğunda ise usta isim Mehmet Ergen oturuyor.
1989 yılında Kuzey İrlanda’da yaşayan iki kız kardeş ve babalarının çalkantılı hayatlarını konu alan “Timsah Ateşi” oyununda Alannah karakterini Funda Eryiğit, Fianna’yı Hazar Ergüçlü, babaları Peter Devlin’i ise Kubilay Tunçer canlandırıyor.
Kara-komedi türündeki oyun kötürüm bir baba, işlemediği bir suç yüzünden 8 yıl hapis yatan asi kız Fianna ve dindar ablası Alannah’ın hikayesini ele alıyor.
2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nde sahnelenen oyun Türkiye’de ilk kez seyircinin beğenisine sunulacak
“Timsah Ateşi” 24, 25 ve 26 Aralık’ta  Zorlu Psm’de tiyatro meraklılarıyla buluşacak.

Tasarım ve Gastronomi sektörünün öncüleri TXO Design’ın 1’inci yılında bir araya geldi. 
24 yıldır yeme içme sektöründe etkileşimi yüksek mekânlar tasarlayan 89 Mimarlık’ın tecrübesinden doğan TXO Design, 1’inci yaş gününü gastronomi, iş ve sanat dünyasından çok sayıda tanınmış ismin katıldığı bir davetle kutladı.

TXO Design ve 89 Mimarlık’ın Kurucusu Mimar Ayşe Çetin, davette yaptığı konuşmada “24 yıllık tecrübemiz ve bütünsel tasarım anlayışımızla yeme içme alanlarında etkileşimi yüksek tasarım çözümlerine imza atıyoruz. Mekanların ihtiyaçlarına yönelik en doğru yetenekleri bir araya getirerek yenilikçi, verimli ve ekonomik çözümlerimizle rekabetin yoğun yaşandığı bu sektörde çok iddialıyız” şeklinde konuştu. 

Erken bir yılbaşı kutlaması konseptinde gerçekleşen davete Cüneyt Asan barbeküsüyle, Günaydın Et, Namlı Gurme, Sarıyer Göze Pastanesi, Nezih Gurme, Köşkeroğlu Baklava özel tatlarıyla lezzetli bir imza atarken, DJ Hakan Görür de eşsiz müzikleri ile geceye renk kattı.

ONE AKARETLER 27 bağımsız sanatçı, yaklaşık 140 sanat eseri ve 3 sanat inisiyatifi ile 20 Aralık itibariyle kapılarını açtı.
İstanbul’un önde gelen kültür sanat merkezlerinden Akaretler; yeni yıla bağımsız sanatçılar ile giriyor. Bilgili Holding ev sahipliğinde düzenlenen ve bağımsız sanatçıları desteklemek için oluşturulan yeni sanat etkinliği ONE AKARETLER 27 bağımsız sanatçı, yaklaşık 140 sanat eseri ve 3 sanat inisiyatifi ile 20 Aralık – 5 Ocak tarihleri arasında Akaretler No: 37-39’da sanatseverleri bekliyor.

Cenk Yüksel’in kaleme aldığı  “Nefes-Ses-Hareket ve Kutsal Dönüşüm” Destek Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.
Cenk Yüksel; Nefes-Ses-Hareket ve Kutsal Dönüşüm adlı kitabında mucizevi araçları doğru kullanarak yaşamımızı nasıl değiştirebileceğimiz konusunda bizlere rehberlik ediyor.


Bedenin yakıtı ve spiritüel dönüşüm için vazgeçilmez bir araç olan nefes, ruhsal titreşimimize etki ederek bir titreşimler denizi olan dünyayla uyumlanmamızı sağlayan ses ve hem dolaşım, hem sağlık, hem de trans halinde olabilme açısından mucizelere neden olan hareket gündelik yaşamın kaygıları içinde önemini fark edemediğimiz mucizelerdir. 
Şimdiye kadar ancak dış etkenlerle aktive edilebildiği sanılan dmt hormonunun aslında doğru ses, nefes ve hareketle etkinleştirilebildiğini anlatan “Cenk Yüksel”, bu yolla ilahi bilgiye açılan kapıyı nasıl aralayabileceğimizi ve evrenle bütün olmak için yapılması gerekenleri de açıklıyor.

YORUM EKLE