Barış Çapkın’dan ‘Ağladım İçime’

Barış Çapkın ‘Ağladım İçime’ şarkısını OnAir Sahne’den yayınladı.

Barış Çapkın’dan ‘Ağladım İçime’

Barış Çapkın söz ve bestesi kendisine ait olan ‘Ağladım İçime’ ile duygusal dünyasından kesitleri içtenlikle paylaşıyor.

https://promo.theorchard.com/14YrgnlWimYqVZ65s9VX

‘Ağladım İçime’ dinamik bir müzikal altyapı üzerine söylenen hüzünlü vokallerden oluşuyor. Çapkın, hızlı hayatın hızla geçen yolculuğu içerisinde yaşadıklarını anlatıyor. Şarkının sözleri ile yorumundaki hüzün dikkat çekiyor.

Barış Çapkın şarkısını anlatırken: “Yalnızca kendimizle konuşabildiğimiz ve cevaplarını kendimizde aradığımız hüzünlerden” ilham aldığını ifade ediyor.

‘Ağladım İçime’ şarkısına Yunus Sönmezay tarafından bir de klip çekildi. Klipte rol alan Barış Çapkın, klasik arabasıyla seyahat ederken insanların hikayelerini toplayan bir karakteri canlandırıyor.

Kayıt, düzenleme ve miks işlemlerini kendi stüdyosunda yapan sanatçı, mastering işleminde ise Selim Sayarı ile iş birliği yapmış. Şarkının kapak tasarımı da Tahir Keskin’e ait. 

Barış Çapkın, daha önce Peyk gibi gruplarla yaptığı iş birlikleri ve proje çalışmaları ile tanınıyordu, sanatçı yoluna solo olarak devam ediyor.

www.instagram.com/capkinbaris

BARIŞ ÇAPKIN KİMDİR?

Barış Çapkın, profesyonel olarak makine mühendisliği yapıyor. Bir şirkette makine mühendisliği yapan Çapkın, müzikal kariyerini de sürdürüyor.

İzmir doğumlu Barış Çapkın müzik hayatına çok erken yaşlarda klavye çalarak başladı. Ardından elektro gitar ile tanıştı. Üniversite yıllarında "Mute" isimli rock grubu ile bar performansları sergiledi. Kendi besteleri ile katıldıkları müzik yarışmalarında "2008" ve "2009" yıllarında ödüller aldılar, fakat grup ilk albümleri yayınlanmak üzereyken dağıldı. 2012 yılında müzik hayatına yalnız devam etme kararı aldı. 2015 yılında 4 şarkıdan oluşan ilk EP'si "Yalandan”, 2017 yılında "Peyk" grubunun vokalisti "İrfan Alış" ile ortak çalışma olan "Meydanlar" adlı tekli, 2019 yılında "Alem" teklisi ve "Peyk" grubu ile "Babajim İstanbul" stüdyolarında canlı olarak kaydedilen "Son mu?" adlı teklisini yayınladı. 2020 yılında sırası ile "Otur da dinle", "Son sözüm" ve "I am not at home" adlı teklileri yayına girdi. 2021 yılında tüm müzik kataloğunu OnAir Müzik çatısında bir araya getiren müzisyen son dönem çıkardığı “Kaybolsam da” ve “Son Sözüm (Akustik Versiyonu) ile ses getirmeye devam etti.

Müzik tarzına herhangi bir kısıt getirmeyip, içerisinde elektronik müzik öğelerini ve rock gitar tınılarını barındıran "Barış Çapkın" aynı zamanda genç ve yetenekli birçok müzisyene düzenleme/kayıt/prodüksiyon desteği vermektedir.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 14:46
YORUM EKLE