Batman'da 'Hande Yener konseri' polemiği: 15 yaşındaki çocuğa 27 kişinin tecavüz etmesine böylesi tepki göstermediler!

Petrolspor'un 3. Lig şampiyonu olarak 2. Lig'e yükselmesini kutlamak için yapılacak etkinliklerde Hande Yener'in konser verecek olması üzerine Twitter'da konserin iptal edilmesi için etiket açıldı. Hande Yener konserlerinin müstehcenlik içerdiğini iddia edip iptalini isteyenlere karşı birçok kullanıcı Yener'e destek verdi. Avukat Gamze Pamuk Ateşli, "Batman'da 15 yaşındaki çocuğa 27 kişinin tecavüz etmesine böylesi tepki göstermediler!" ifadelerini kullandı.

Batman'da 'Hande Yener konseri' polemiği: 15 yaşındaki çocuğa 27 kişinin tecavüz etmesine böylesi tepki göstermediler!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Lig’de bulunan Batman Petrolspor'un ligi şampiyon olarak bitirmesi ve 2. Lig'e yükselmesi kentte çeşitli etkinliklerle kutlanırken, kutlamalar çerçevesinde Hande Yener'in vereceği konsere karşı Twitter'da kampanya başlatıldı.

8 Mayıs Pazar günü Batman Fuar Alanı'nda yapılacak olan konser öncesinde Twitter'da açılan "Konser İptal Edilsin" etiketi Twitter'ın Trend Topic listesine girerken, Hande Yener'i hedef alan ve hakaret içeren ifadeler de kullanıldı. Çok sayıda kullanıcı da aynı etiket altında konsere karşı çıkanları eleştirdi ve Yener'e destek verdi.

Ayrıca Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) Batman İl Başkanı Davut Şahin, Hande Yener konserinin, "müstehcenlik içerdiğini, inançlarına ve geleneklerini aykırı olduğunu" iddia etti. Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve Yeniden Refah Partisi il başkanları da konserin iptalini talep etti.

Buna karşılık, birçok kullanıcı Hande Yener'e destek verdi. Avukat Gamze Pamuk Ateşli, 2020 yılının Aralık ayında, Batman'da 15 yaşındaki bir kız çocuğunun karın ağrısı şikayeti ile hastaneye gittiğinde hamile olduğunun ortaya çıkmasını ve aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 27 kişinin kıza tecavüz etmekle yargılanmasını hatırlattı. Ateşli, "Hande Yener’in Batman’da konser verecek olmasına tepki gösterenler aynı şehirde 15 yaşındaki çocuğa 27 kişinin tecavüz etmesine böylesi tepki göstermediler! Ne zamandan beri bir kadının şarkı söylemesi ahlaksızlık oldu? Asıl ahlaksızlık bu karanlık düşünceleriniz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2022, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER