Hayatını kaybeden usta sanatçı Nedret Güvenç yarın toprağa verilecek

Oyuncu, yönetmen ve seslendirme sanatçısı Nedret Güvenç yaşamını yitirdi. Usta sanatçı, 90 yaşındaydı. Güvenç, 1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştı.

Hayatını kaybeden usta sanatçı Nedret Güvenç yarın toprağa verilecek

Türk sinemasının usta isimlerinden Nedret Güvenç, sabaha karşı yaşamını yitirdi. Sinemanın ve tiyatronun efsane ismi, sanat hayatı boyunca birçok ödülün sahibi oldu.

Birbirinden önemli projelerde yar alan Güvenç 1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını aldı. Aynı zamanda Türkiye'nin 2009 Dünya Tiyatro Günü bildirisini de Güvenç yazmıştı.

Film Sanayi ve Tüm Sanatçıları Güçlendirme Vakfından (FİLM-SAN) yapılan açıklamada, "Türk tiyatrosunun ve sinemasının usta oyuncularından Nedret Güvenç'i kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları da sosyal medya hesabından da "Tiyatromuzun, Türk tiyatrosu ve sinemasının duayen isimlerinden Nedret Güvenç'i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesinin, dostlarının ve tüm tiyatro camiasının başı sağ olsun" açıklaması yapıldı.

CENAZE TÖRENİ 2 AĞUSTOS'TA

Şehir Tiyatrolarından yapılan açıklamaya göre, Nedret Güvenç için 2 Ağustos Pazartesi günü saat 11.30'da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde cenaze töreni düzenlenecek.

Sanatçının cenazesi, Teşvikiye Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Kilyos Mezarlığı'nda toprağa verilecek. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2021, 19:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇOK TATLI BİR ABLAMIZDIR ! ATAMIZIN YANINA GİTTİ ! ALLAHTAN GANİ GANİ RAHMET !
ÇOK TATLI BİR ABLAMIZDIR ! ATAMIZIN YANINA GİTTİ ! ALLAHTAN GANİ GANİ RAHMET ! - 2 ay Önce

.