İBB Şehir Tiyatroları'ndan çok çarpıcı yeni bir oyun daha: Öldün, Duydun Mu?

Sanatı ve tiyatroyu İstanbul'un dört bir tarafına taşıyan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları yeni oyunlarla, yeni sahnelerle sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. İBB Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu Öldün, Duydun Mu? 12 Ocak 2022 Çarşamba (bugün) 20:30’da Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde ilk kez seyirciyle buluşacak. Oyun, intihar eden bir adamın geride bıraktığı hayatı, hatalarıyla yüzleşmesi ve sonrasında kendini tanıma süreci anlatılıyor.

İBB Şehir Tiyatroları'ndan çok çarpıcı yeni bir oyun daha: Öldün, Duydun Mu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları Yiğit Serdemir’in yazdığı Burçak Çöllü’nün yönettiği, "Öldün, Duydun Mu?" oyununu seyirciyle buluşturuyor. Oyun, 12 Ocak 2022 Çarşamba (bugün) 20:30’da Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde ilk kez sahneleniyor.

İntihar eden bir adamın hayatını bir masal olarak yeniden dinlemesini konu alan oyun, 12-15 Ocak, 19-22 Ocak 2022 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Müziğini Emrah Can Yaylı’nın, kareografisini Senem Oluz’un, sahne-kostüm tasarımını Eylül Gürcan’ın, ışık tasarımını Murat Selçuk’un, efekt tasarımını Özgür Yaşar İşler’in yaptığı, fotoğraflarını Ahmet Çelikbaş’ın çektiği oyunda Emrah Can Yaylı, Pelin Budak, Tankut Yıldız rol alıyor.

banner112
Oyunun Konusu: 

İntihar eden bir adamın geride bıraktığı hayatı, hatalarıyla yüzleşmesi ve sonrasında kendini tanıma süreci anlatılıyor. Oyunda ayrıca sabır, mücadele, belleksizlik gibi insanı şekillendiren pek çok kavram irdeleniyor.

(Oyun Metninden)

EBE- Özledi annesini. Değil mi? Her şeye rağmen özledi. Belki bin kez istemişti ölse de kurtulsam diye. Şimdi kendi öldü, kurtuldu annesinden. Ama işler tersine döndü birdenbire. Yanımda olsa da kavga etsem diye düşünüyor şimdi. Bağırsak çağırsak birbirimize. Ben yine evden kaçsam. O yine beni bulmak için yollarda perişan olsa. Yine tokat atsa bana bulunca. Yine kapatsa odama. Yine ben sinirden hüngür hüngür ağlarken, annemin içeriden yükselen ağlama sesi karışsa öfkeme. Yine onu anlasam Ama hep inkâr etsem anladığımı. Yine bana oğlum dese. Ben yine kaçsam ona annem demekten. Yine ondan nefret etsem. Ama bunu ona söyleyebilsem.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER