Ünlü Sanatçı Abdurrahman Delen’in ‘Kadınsız Bir Dünya Yaşanmaz Olur’ şiiri ödüle layık görüldü

Şair ve Halk Ozanı Abdurrahman Delen, ‘Kadınsız Bir Dünya Yaşanmaz Olur’ şiiri ile 2021 Akdeniz İnovasyon Ödülleri’nde en iyi şiir ödülüne layık görüldü.

Ünlü Sanatçı Abdurrahman Delen’in ‘Kadınsız Bir Dünya Yaşanmaz Olur’ şiiri ödüle layık görüldü

Şair ve Halk Ozanı Abdurrahman Delen, ‘2021 Akdeniz İnovasyon Ödülleri kapsamında 'Yılın En İyi Şiiri' ödülüne layık görüldü.

‘Kadınsız Bir Dünya Yaşanmaz Olur’ şiiri ile ödüle layık görülen Delen, ödülünü sunucu Özlem Demir’in elinden aldı. Delen, ödül töreninde yaptığı konuşmada ödülü tüm kadınlar için aldığını söyleyerek, erkeklere de bir çağrıda bulundu. Delen, “Lütfen ama lütfen eşlerimize, kadınlara dokunmayalım” ifadelerine yer verdi.

ABDURRAHMAN DELEN KİMDİR?

1971 senesinde Bingöl’ün Kiğı ilçesine bağlı Ağaçören köyünde dünyaya geldi. Aslen Tuncelili olan Delen, evli ve 2 çocuk babasıdır. Ardahan Eğitim Vakfının kurucusu olan Delen, aynı zamanda Başkan Yardımcılığını da üstlendi. Delen, aynı zamanda Barış ve Kardeşlik Marşı ile kadın şiddetine karşı şiir yazmıştır. 2018 ve 2019’da birçok alanda Türkiye ve Azerbaycan’da, Türk Halk Müziği Sanatçısı seçilmiştir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
1
1 - 2 hafta Önce

1