Ünlü yönetmen hayatını kaybetti

Muğla Bodrum'da iki aydır özel bir hastanede solunum yetmezliği nedeniyle tedavi altında olan 1970'li yılların ünlü yönetmeni, KRT TV'de Beyaz Perde programını hazırlayıp sunan Ali Hakan Kete'nin babası, Feridun Kete, bugün yaşamını yitirdi.

Ünlü yönetmen hayatını kaybetti

Muğla Bodrum’a bağlı Yalıkavak Mahallesi'nde yaşayan ve iki ay önce özel bir hastanede solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınan İzmirli ünlü yönetmen evli ve iki çocuk babası Feridun Kete (77) bu sabaha karşı tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Feridun Kete, KRT TV'de, Beyaz Perde programını hazırlayı sunan Ali Hakan Kete'nin de babası.

“BİZE ANILARIYLA YAŞAMAK KALDI”

Kete’nin bir ay yoğun bakım ünitesinde tedavi gördükten sonra normal odaya çıktığını belirten Mualla Kete, “Eşim bir ay yoğun bakımda kaldı ardından solunum yetmezliği rahatsızlığını atlatarak normal odaya çıkmıştı, durumu iyiye gidiyordu. Ancak bu sabaha karşı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Çok üzüntülüyüz, acımız büyük. Türk sinemasına yıllarını vermişti, bize anılarıyla yaşamak kaldı” dedi.

ZİNCİRLİ KUYU'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Mualla Kete doktorların kendisinin de hastaneden ayrılmasına izin vermediklerini söyledi. Kete’nin cenazesinin vasiyeti üzerine pazartesi günü İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

YEŞİLÇAM’DA YÜZLERCE FİLME İMZA ATMIŞTI

1965-66 yıllarında Yeşilçam'ın ünlü yıldızı Neriman Köksal ile kısa bir evlilik yapan ve 15 yıl önce Bodrum’a yerleşen Feridun Kete Fazilet, Süper Kadın, Tehlikeli Adam, Oğulcan, Konyakçı, Azrail, Acı Kader, Umutların Ötesi, Düşte Gör başta olmak üzere 100'ün üzerinde filmin yönetmenliğini yapmıştı.

KRT TV ailesi olarak; başta Ali Hakan Kete olmak üzere, Feridun Kete'nin yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER