Yazar Aydın İleri yaşamını yitirdi

Yazar, araştırmacı, Kütüphanecilik Bilim Uzmanı Aydın İleri yakalandığı koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi.

Yazar Aydın İleri yaşamını yitirdi

Yazar, araştırmacı, Kütüphanecilik Bilim Uzmanı ve yayıncı Aydın İleri, Covid-19'a yenik düştü. Bir süredir hastanede tedavi gördüğü öğrenilen İleri'nin bugün hayatını kaybettiği bildirildi.

Yayın dünyası yasa bürünürken pek çok taziye mesajı paylaşıldı. Gazeteci Barış Yarkadaş da "Sevgili dostumuz, yazar, yayıncı Aydın İleri’yi de COVİD yüzünden kaybettik. Aydın bir süredir yoğun bakımdaydı. Sağlık emekçilerinin olağanüstü gayretlerine rağmen yaşama veda etti. Çok üzgünüm… Allah rahmet etsin… Sevenleri ve yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.

Yayıncılar Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği (YAYBİR) de Aydın İleri için paylaştığı taziye mesajında İleri'nin sevenlerine baş sağlığı dilerken cenaze töreninin ise yarın Gülsuyu Cemevi'nde saat 14.00'te düzenleneceğini belirtti.

CİHAN GÜNER: SENİ HİÇ UNUTMAYACAĞIM

Gazeteci Cihan Güner İleri için Twitter hesabından bir mesaj yayınladı. Güner mesajında, "Canım Aydın'ı, #Aydınİleri'yi, kütüphanecilik biliminin az bulunan uzmanlarından birini, arkadaşımı kaybettim.
En son #ŞimdikiZaman'dan selam istediğini yazmıştı. 
Bugün binlerce selam yollayamadığımız için ne çok üzgünüm..
Devrin daim olsun Aydın..
Seni hiç unutmayacağım." ifadelerini kullandı.

SON YAZIŞMA

Güner'in, İleri ile yaptığı son yazışmalar ortaya çıktı. İleri ile Güner'in 28 Aralık'taki Whatsapp mesajlaşmasında İleri'nin Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nin enfeksiyon servisinde 4 gündür tedavi gördüğünü yazdığı görüldü.

AYDIN İLERİ KİMDİR?

1977 yılında Kadıköy’de doğdu. 1998 -2002 yılları arasında İ.Ü Edebiyat Fakültesinde Kütüphanecilik Anabilim dalında lisans eğitimini, 2011 yılında M.Ü Bilgi ve Belge Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamladı.

Aydın İleri’nin 2006 yılında yayınlanmış “Eşekle Gelen Aydınlık” isimli bir araştırma inceleme kitabı, (Anfora Yayıncılık) 2010 yılında yayınlanan “Olimpos Öyküleri” isimli ortak öykü kitabında bir öyküsü, (Yitik Ülke Yayınları) “80’lerde Çocuk Olmak” ve “90’lar Çocuk Mu Genç mi?” isimli kitap çalışmalarında bir deneme-anısı, (Yitik Ülke Yayınları) bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2022, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER