Yeni Bebek Çiçekleri

Dünyaya gözlerini henüz açmış bebek ile ailesine hediye almak ve bu mutlu günü kutlamak adettendir. Anadolu geleneklerinden gelen bu kutlamada önceleri bebeğe kıyafet ya da oyuncak alınırken son dönemlerde kutlama şekli değişmiştir. Bir buket çiçek almaya doğru değişen kutlama şeklinde amaç, yeni bir hayata başlayan bebeği ve anneyi tebrik ve kalpten gelen sevgi duygusunu iletmektir.

Yeni Bebek Çiçekleri

Yeni bebek çiçekleri almak fikri zorunlu olmamakla bilikte günümüzde en güzel kutlama tarzı da budur. Rengi, kokusu, çeşidi ve paketlenişiyle görsel şölen sunan çiçekler her kadını mutlu etmektedir. Bir kadına alınabilecek en güzel hediyenin çiçek olduğunu söylemek mümkündür.

BEBEK KUTLAMA ÇİÇEKLERİ

Bebek kutlama çiçekleri denilince akla genellikle devasa boyuttaki aranjmanlar gelir. Canlı ya da plastik olabilen bu hazır çiçekler üzerinde bebeği andıran küçük bir oyuncak bulunur. Fakat bu klasikleşen kutlama tarzı oldukça eskide kaldı.

Çiçekçilik sektöründe canlı çiçeğin kullanılmasını teşvik eden hayal ötesi tarzda buketlenmiş ürünler yeni bebek çiçekleri arasında daha çok satılmaktadır. Çiçeğin özündeki canlılığın ve rengin yansıtıldığı buketler artık bu sektörün göz bebeği olmuş durumdadır.

YENİ BEBEK ÇİÇEĞİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Her hediyeyi alırken olduğu gibi bebek kutlama çiçeği alırken de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Kutlama amacıyla buket yaptırırken şu kurallara dikkat edilmelidir:

  1. Yeni bebeği kutlama çiçeği alırken dikkat etmeniz gereken ilk durum, çiçeğin kesinlikle canlı olmasıdır. Yapay olsun, evin bir köşesinde hep dursun şeklindeki düşünceler yanlıştır. Yapay çiçek, kutlama mesajının da yapay durmasını ve karşıdakinin önemsenmediğini gösterir. Bu yanlışa düşmemek amacıyla daima en taze çiçekler tercih edilmelidir.

  2. Kutlama çiçekleri arasında hem buket hem de saksı çiçekleri gösterilir. Fakat samimi olunmayan birine saksı çiçeği almak, manasızdır. Önceden yalnızca arada samimiyet bulunmayan, resmi yaklaşılan kişiler için alınan buket çiçek, günümüzde hemen herkes için alınır hale gelmiştir. Bu şekilde tercih yapmak yazılı olmayan kurallardandır.

  3. Buket çiçek alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğer olgu da çiçeğin canlı durması, parlak renkli olması ve hoş kokmasıdır. Çiçek üzerine sıkılan simli ya da kokulu spreylerden uzak durulmalı ve doğallık tercih edilmelidir. Yaprakların ve çiçeklerin boynunu bükmemiş olmasına, diri olmasına özen gösterilmelidir. Kısaca kutlama çiçeği, dalından henüz yeni koparılmış gibi durmalıdır.

  4. Yeni bebek çiçekleri alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da çiçeğin büyüklüğüdür. En ve uzunluk bakımından buketin belirli bir sınırlaması vardır. Örneğin halk arasında kız isteme olarak tabir edilen zamanda satın alınan buket, çoğunlukla kırk gülden oluşur. Bu güllerin arasına ayrıca gelin çiçeği olarak bilinen beyaz tomurcuk çiçekler ve yeşil yapraklar konur ve ortaya devasa kalınlıkta bir buket çıkar. Yeni bebek kutlama çiçeği alırken bundan kaçınmak gerekir. Bebek ve anneye takdim edilen, fazla kalın olan buketler kaba görüntüsünden dolayı tasvip edilmez. Sıradan kalınlıkta bir buketi tercih etmek gerekir.

  5. Günümüzde moda olan bir diğer buket türü de upuzun saplı olan çiçeklerden yapılan buketlerdir. Gül ve orkide çeşitlerinde hoş duran uzun saplar, yeni bebek kutlama buketinde kullanılan bazı çiçek çeşitlerinde hoş durmayabilir. Bu sebeple sıradan uzunluktaki çiçekleri tercih edip durumu abartmamakta fayda vardır.

  6. Yeni bebek çiçekleri arasında gösterilen, kutlama mesajı vermek amacıyla satın alınan bazı çiçek türleri bulunur. Anlamlarından dolayı tercih edilen bu çiçeklerin dışına çıkmamak yerinde olacaktır. Orkide, lilyum, gerbera, papatya ve kır çiçekleri buketleri en iyi bebek kutlama çiçekleri çeşididir.

Yeni bebeği olmuş bir anneyi mutlu etmek ve aileye sevgi dileklerinizi iletmek için en taze çiçekleri https://www.wishflowersdesign.com/yeni-bebek-cicekleri adresinden bulabilirsiniz. Wish Flowers Design'e yaptırdığınız buketler için asla pişmanlık duymayacağınıza emin olabilirsiniz.

YORUM EKLE