Cüneyt Arkın'da Türkan Şoray itirafı: Gözleri memleket türküsüydü

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Cüneyt Arkın, sosyal medya hesabından ‘Türk sinemasının sultanı’ Türkan Şoray ile çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak, Şoray’ın gözleri hakkında bir anısını anlattı ve "Gözleri memleket türküsüydü" dedi.

Cüneyt Arkın'da Türkan Şoray itirafı: Gözleri memleket türküsüydü

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Cüneyt Arkın, sosyal medya hesabından ‘Türk sinemasının sultanı’ Türkan Şoray ile çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak, Şoray’ın gözleri hakkında bir anısını anlattı ve "Gözleri memleket türküsüydü" dedi. O döneme ait anısını anlatan Arkın, Şoray’ın gözlerine nasıl baktığını, nasıl çekim yaptıklarını şöyle ifade etti:

‘Sakın Türkan’ın Gözlerine Bakma, Ölürsün’ dediler. Türkan’la ilk filmimi çekerken “Sakın gözlerine bakma ölürsün” dediler. Kim gencecik yaşta ölmek ister ki? Karşılıklı ilk sahnemizde bu lafı çıkaramıyorum aklımdan. Kulaklarına, alnına, çenesine falan bakıyordum hep repliklerimi söylerken. Türkan nezaketten susuyor ama ben bir türlü istenen oyunculuğu veremiyordum. Sonunda “Ölürsem öleyim” diye isyan ettim ve baktım gözlerine.

Gözler göz değil gözistandı, memleket türküsüydü. Türkan o kadar alçak gönüllüdür ki, çocuk gibi darılır, çocuk gibi sevinir. Çok büyük aşk filmleri çektik birlikte. Genç kadınlar, delikanlılar özel hayatlarında bizim gibi sevip, bizim gibi aşık oluyorlardı.” 

İşte o paylaşım:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER