Cüneyt Arkın en büyük korkusunu anlattı: O an ben de yok olurum

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, 51 yıldır mutlu bir evlilik sürdürdüğü eşi Betül Cüreklibatır'la ilgili duygusal bir itirafta bulundu.

Cüneyt Arkın en büyük korkusunu anlattı: O an ben de yok olurum

Türk sinemasının efsane oyuncusu Cüneyt Arkın, sosyal medya hesabını aktif kullanmasıyla dikkat çekiyor. 

Twitter hesabında yaklaşık 200 bin takipçisi bulunan Arkın, son paylaşımında eşi Betül Cüreklibatır'a olan aşkını gözler önüne seren bir paylaşımda bulundu. 

"KARIMI, CANIMI, BEBEĞİMİ, BETÜL’ÜMÜ..."

1968 yılında nikah masasına oturduğu Betül Arkın'ı kaybetmekten çok korktuğunu belirten usta oyuncu, "Hiçbir şeyden korkmadığım kadar eşimi kaybetmekten korkuyorum. Karımı, canımı, bebeğimi, Betül’ümü kaybettiğim an ben de yok olurum" ifadelerini kullandı.

"İLİŞKİMİZİ EGO BAŞLATTI"

Cüneyt Arkın'la evliliğinden iki çocuğu bulunan Betül Cüreklibatır daha önce verdiği bir röportajda eşiyle tanışma hikayesini şöyle anlatmıştı:

"Arkadaş toplantısında tanıştık. Çok hoş adamdı, çevresi kadınlarla doluydu. Eee bir de ünlü… Ama ben pek oralı olmadım, lafın kısası benim sessiz duruşum onun dikkatini çekmiş.

İlişkimiz herkes peşimde koşarken bu kadın neden bana bakmadı egosu ile başladı. Tanıştık ve çok farklıydı o. Egosuz, bildiğin köyden gelmiş, özünü kaybetmemiş bir adam gibi. Tanıştık, derken birbirimizin vazgeçilmezi olduk ve bir yıl sonra evlendik."

Cüneyt Arkın ile Betül Cüreklibatır 1 Haziran 1968’de tanışıp 1970’de evlenmişti. 8 ay sonra boşanan çift 1972’de ikinci kez nikah masasına oturmuştu.

BETÜL ARKIN KİMDİR?

Betül Cüreklibatır, 1947 yılında dünyaya geldi. 1969 yılında ünlü oyuncu Cüneyt Arkın ile evlendi. Bu evlilikten Murat Arkın ve Kaan Cüreklibatır adında iki erkek çocuğu dünyaya geldi. Betül Arkın aynı zamanda, İstanbul'un en köklü ailelerinden birinin kızıdır. Fransız Kız Lisesinden, ardından üniversiteden mezun olmuştur. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Üniversitenin ardından Air France'nin zorlu imtihanını kazanıp hostes olan Betül Arkın, Cüneyt Arkın'la uçakta görev yaparken tanışmıştır. Ailesinin muhalefetine rağmen Cüneyt Arkın'la evlenmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER