Selçuk Ural: Ülkenin yüzde 90'ı kıro ve kültürsüz, Ferdi Tayfur ve Müslüm Gürses Türkiye'nin kıro grubu

Ülkenin yüzde 90'ınının kıro ve kültürsüz olduğunu söyleyen şarkıcı Selçuk Ural, "Aleyna Tilki ortaya çıkınca, tüm yetenekli şarkıcılar kahrından hastanelik oldu. Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses. Onlar da Türkiye'nin kıro grubunu kapsıyor" diyerek sanat camiasını topa tuttu.

Selçuk Ural: Ülkenin yüzde 90'ı kıro ve kültürsüz, Ferdi Tayfur ve Müslüm Gürses Türkiye'nin kıro grubu

Selçuk Ural, Posta'ya verdiği röportajda günümüzdeki sanatçılardan ve eski sanatçılardan bahsetti. Ural, Aleyna Tilki, Ferdi Tayfur ve Müslüm Gürses hakkında çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

"ALEYNA TİLKİ ÇIKINCA YETENEKLİ ŞARKICILAR KAHRINDAN HASTANELİK OLDU"

"Sizleri yeni jenerasyonun bile tanınması müthiş hissettiriyor olmalı" sözleri üzerine Aleyna Tilki'den bahseden Ural, "Kesinlikle. Biz 20 şarkıcıydık; Barış Manço, Tanju Okan, Berkant, Cem Karaca, Salim Dündar, İskender Doğan… Ben 15 yaşında Ankara'daki mahallemde şarkı söylerdim. Sesimiz güzeldi bizim. Şimdi zengin ve şöhret olmak için şarkıcı oluyorlar. Sesleri yok! Bilgisayar icat oldu herkes şarkıcı oldu. Aleyna Tilki ortaya çıkınca, tüm yetenekli şarkıcılar kahrından hastanelik oldu. Müzik de sahtekar işi oldu. Aleyna Tilki de bir proje bence. Bizim dönemlerimiz böyle değildi. Asırlar boyu bir Cem Karaca daha gelmez" dedi.

"FERDİ TAYFUR VE MÜSLÜM GÜRSES KONSERLERİNDE NORMAL ADAM YOK”

Önüne gelen herkesin şarkıcı olduğundan bahseden Ural, "Tip olsa ses olmasa kurtarıyor mu?" sorusu üzerine de sözlerine şöyle devam etti: "O da kurtarmaz. Onu kurtaran şöyle örnekler var mesela; Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses. Onlar da Türkiye'nin kıro grubunu kapsıyor. Çünkü kendini jiletleyen adam, normal adam değildir. Onların konserine gittiğin zaman bir tane normal insan göremezsin. Çünkü ülkemizin yüzde 90'ı kültürsüz ve kıro. Kadın cinayetlerini görüyoruz. Ajda Pekkan'ın, Cem Karaca'nın, Barış Manço'nun konserinde kimse kendini jiletlemiyordu ama onların konserlerinde niye jiletliyor? Çünkü o şarkılardaki sözler, onlara hitap ediyor."

"BİZİM ZAMANIMIZDA NÜFUSUN YÜZDE 90'U OKUMUŞTU AMA ŞİMDİ TAM TERSİ"

"Kültürsüz, kendiyle barışık olmayan, hiçbir hayat eğitimi almayan insanlar... Aslında onların da suçu yok. Ailelerinden öyle görmüşler. Neden bu kadar mahalle kavgası var? Trafik kavgalarında, kadın cinayetlerinde, çocuk tacizlerinde bir numarayız. Neden? Çünkü bizim zamanımızda nüfusun yüzde 90'ı okumuştu ama şimdi tam tersi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Usta yorumcu
Usta yorumcu - 2 hafta Önce

Selcuk ural kultur bir sendemi var ?insan yargilamak sanami kaldi ? Ferdi muslum dinleyen biriyim gel senle her konuda fikir bilgi kultur tartismasi yapalim yiyorsa

Köseye atildi, Aç kalmisdir
Köseye atildi, Aç kalmisdir @Usta yorumcu - 2 hafta Önce

Bu hiyartonun türkiyeye ne gibi bir kültür katkisi olmuş, onu söylesin! Türk müziginin tarzini bozan bir müzik şebeği

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 hafta Önce

milleti cahil bırakmak kimlerin işine yarıyorbüyük şehir belediyeleri kentinizde ki gençlerden başlamak üzere herkesi ücretsiz sanatla buluşturun.

Mehmet sofuoğlu gaziantep
Mehmet sofuoğlu gaziantep - 2 hafta Önce

Lan Selçuk yavsagi seni bu Türkiye'de kaç kişi tanır ferdiyi Müslümu dünya tanır onun bunun cocugu

Ali kaya
Ali kaya - 2 hafta Önce

Selçuk Ural Bey Ferdi Tayfur dedigin kisi sanatci her yonuyle. Toplumun begenisini gecelim. Ferdi Tayfur kitap Yazari. Kulturlu dedigin sanatcılar Ferdi Tayfurun sarķılarini soyluyor.

ertan karademir
ertan karademir - 2 hafta Önce

Selçuk ural efendi...kendini sanatçı olarak görebilmen için müziğin sınıfsal değil evrenselliğini bilmen gerekirdi...Şunuda unutmaki kendini sanatçı (!) olarak görüyorsan seni o ünvana getiiren kendince aşağıladığın Türk milletinin getirdiğini unutma,ayrıca neslini inkar ettiğinde nasıl bir karaktere sahip olduğunu kendin ispatladın...

Havva kol
Havva kol - 2 hafta Önce

Selcuk dede senin uyku sattin geldi fedi muslum babaya kurban ol sen sen sönüp gittin onlar hala seviliyo ve dinleniyo ahın gitmis hala deyelı insanlarla ugraßiyosun selcuk dede biraz duga et ahirete ne cevap verecem diye

Ali SAĞLAM
Ali SAĞLAM - 2 hafta Önce

Haddini bil..

Antepli
Antepli - 2 hafta Önce

Aha sana bir cahil ne dediğini bilmeyen bunak bir sanatçı bozuntusu daha.... Kıro senin sülalen...