Tarkan'dan mücadele çağrısı: Sezen Ünlü'yü unutmayalım

Şarkıcı Tarkan, İzmir'in Konak ilçesinde, Anıl Yolum tarafından bıçaklanarak öldürülen 17 yaşındaki 5 aylık hamile Sezen Ünlü'yü andı. Tarkan, "Sesimizi çıkarmaya, kadın hakları için mücadele etmeye, adalet için haykırmaya devam" dedi.

Tarkan'dan mücadele çağrısı: Sezen Ünlü'yü unutmayalım

Tarkan, Instagram hesabından Sezen Ünlü’nün fotoğrafını paylaşarak altına "Sezen Ünlü'yü unutmayalım. Ve bütün şiddet gören, öldürülen kadınları. Ben şu anda bu mesajı yazarken bile bir yerlerde kadınlar şiddet görüyor, öldürülüyor. Sesimizi çıkarmaya, kadın hakları için mücadele etmeye, adalet için haykırmaya devam" notunu düştü. 

17 yaşındaki Sezen'i öldüren Anıl Yolum tutuklandı 17 yaşındaki Sezen'i öldüren Anıl Yolum tutuklandı

Sezen'in babası: İnşallah kızımın gözleriyle başkaları görür dünyayı    Sezen'in babası: İnşallah kızımın gözleriyle başkaları görür dünyayı

5 aylık hamile Sezen Ünlü, 26 Mart 2021 günü saat 23.00 sıralarında sokakta yürürken arkasından gelen Anıl Yolum tarafından bıçaklanmıştı. Sezen Ünlü'nün karnındaki bebek de hayatını kaybetmişti.

Cinayetle ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Yolum, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği adliyede tutuklanmıştı. Anıl Yolum ile Sezen Ünlü’nün dini nikahlı olarak birlikte yaşadıkları ancak şiddet görmesi üzerine talihsiz kızın olaydan 2 ay önce babasının evine gittiği öğrenilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER