Ünlü oyuncu babası tarafından cinsel istismara mı uğradı?

'Bizim Hikaye', 'Sen Çal Kapımı', 'Elif' gibi dizilerle tanınan, şimdilerde de Mantık İntikam dizisinde 'Çağla Yılmaz' karakterine hayat veren Melisa Döngel'in babası tarafından istismar edildiği iddia edildi. Oyuncu DÖngel, kardeşinin velayeti için de cezaevindeki babasıyla mahkemelik oldu.

Ünlü oyuncu babası tarafından cinsel istismara mı uğradı?

Antalya’da iki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan anne ve üvey babanın adli kontrolle serbest bırakılmasının ardından ünlü isimler sosyal medyada “Elmalı davası” etiketiyle büyük tepki gösterdi. Oyuncu Hafsanur Sancaktutan dedesi tarafından, Seray Kaya ise arkadaşının babası tarafından istismara uğradığını itiraf edip sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi. İki oyuncunun ardından yeni bir bilgi de Melisa Döngel cephesinden geldi. “Bizim Hikâye”, “Sen Çal Kapımı” gibi sevilen dizilerde oynayan, şimdilerde “Aşk Mantık İntikam” dizisiyle ekrana gelen oyuncunun öz babası tarafından cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı.

PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRDÜ

Hürriyet'ten İsmail Bayrak'ın haberine göre, birkaç yıl önce babası tarafından istismar edilen Döngel, yaşadığı travmayı atlatabilmek için uzun süre psikolojik tedavi gördü. Babası ise tutuklanıp cezaevine gönderildi. Çocukluk hayalinin psikoloji okumak olduğu öğrenilen Döngel, bu olayın ardından ise kendi ayaklarının üzerinde durup hayata atılmak için oyunculuk sektörüne giriş yaptı.

HAYAT BENİ OYUNCULUĞA İTTİ

Melisa Döngel, bir röportajında da hayatın kendisini oyunculuğa ittiğini söylemişti: “Aslında oyuncu olmayı hiç düşünmedim, istediğim tek şey psikolog olmaktı. Tabii hayat oyunculuğa yöneltti beni. Fakat işin içine girince oyunculukla psikologluğun çok zıt kulvarlarda olmadığını gördüm. Oyunculukta birçok karaktere bürünüp halkın yaşadığı çıkmaz durumlara ayna olabiliyoruz. Bir nebze de olsa yol gösterici olabildiğimizi umuyorum.”

ÖZ ANNESİ ‘BAKAMIYORUM’ DEDİ GÖNDERDİ

Birkaç yıl önce yaşanan olayın izlerini silmeye çalışan Melisa Döngel’in şu sıralar cezaevinde yatan babasının kendisine açtığı dava ile başı dertte. Oyuncu, kendi yaşadıklarını yaşamaması için 17 yaşındaki kız kardeşinin velayetini almak istedi. Öz baba, Melisa Döngel’in “kötü bir hayatı olduğu” gerekçesiyle 17 yaşındaki küçük kızının da velayetinin kendisine verilmesi; kendisi cezaevinde olduğu için Rusya’da bulunan ayrıldığı eşinin yanına gönderilmesi ya da devlet koruması altına alınmasını talep etti. Döngel’in Rusya’da yaşayan annesinin de “Bakamıyorum” diyerek kızını Döngel’in yanına gönderdiği ortaya çıktı.

MELİSA DÖNGEL KİMDİR? 

25 Ekim 1999 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Oyunculuk eğitimini Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi'nde tamamladı. Hilal Saral'dan kamera önü oyunculuk eğitimi aldı. Melisa Döngel, ilk oyunculuk deneyimini 2014 yılında rol aldığı 'Elif' dizisi ile yaşadı.

Arka Sokaklar, Hangimiz Sevmedik, Bizim Hikaye dizilerinde rol alan Melisa Döngel, son olarak Fox TV'de ekranlara gelen başrollerinde Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in yer aldığı Sen Çal Kapımı dizisinde 'Ceren Başar' karakterini oynadı. Şimdilerde de FOX TV ekranlarında yayınlanan Aşk Mantık İntikam dizisinde 'Çağla Yılmaz' karakterine hayat veriyor.

MELİSA DÖNGEL DİZİLERİ

2014 - Elif (Süreyya)2015 - Ne Münasebet2016 - Hangimiz Sevmedik (Sevtap)2016 - Arka Sokaklar (Nil)2018 -2019 - Bizim Hikaye (Deniz Çelik)2020 - Sen Çal Kapımı (Ceren Başar)2021 - Sadakatsiz (Hicran) (konuk Oyuncu)

MELİSA DÖNGEL FİLMLERİ

2019 - Aşk Ağlatır (Cemre Balaban)
 

YORUM EKLE