Ünlü sanatçıdan Tamer Karadağlı'ya sert tepki

Sanatçı Ferhat Tunç, Tamer Karadağlı'nın önce Altın Portakal'da sonra da ekranlarda oyuncu Nihal Yalçın'ı hedef göstermesine sert çıktı. Tunç, Karadağlı için isim vermeden, "Yaşı büyüdükçe vicdanı körelmiş ve beyni fazla küçülmüş bu şahsın. Üretken, onurlu ve güçlü kadınları hedef gösterecek kadar korkak olduğunu göstermiş adeta" dedi.

Ünlü sanatçıdan Tamer Karadağlı'ya sert tepki

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 58'inci Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Nihal Yalçın'la Tamer Karadağlı arasında yaşanan diyalog dikkat çekmişti.

Yalçın, konuşması bitmeden kendisine ödülünü veren Tamer Karadağlı’ya tepki göstererek, “Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?” çıkışında bulunmuştu.

“Ödülünüzle birlikte konuşun diye” cevap veren Karadağlı’nın sahnede yaptığı mimikler kısa süre içerisinde sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Karadağlı, açıklamalarını çıktığı canlı yayınlarla sürdürmüş, Sabah gazetesine verdiği röportaj ile tekrar gündem olmuştu. Karadağlı yaşananları, 'teröre' kadar indirgemişti.

Karadağlı'nın açıklamalarına ünlü sanatçı Ferhat Tunç tepki gösterdi. Tunç, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Yaşı büyüdükçe vicdanı körelmiş ve beyni fazla küçülmüş bu şahsın. Üretken, onurlu ve güçlü kadınları hedef gösterecek kadar korkak olduğunu göstermiş adeta. Beceriksizliğini ırkçı, faşist söylemlere sığınarak kapatmaya çalışıyor. Faşizmin yarattığı karanlıkta bir hiçtir artık." ifadelerini kullandı.

İşte Tunç'un o tweeti:

YORUM EKLE