Yavuz Bingöl acı gününde sitem etti: Yazıklar olsun!

Bir süredir tedavi gördüğü hastanede nefes darlığına bağlı kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden halk ozanı Şahsenem Bacı (Şahsenem Akkaş) için tören düzenlendi. Annesinin cenazesinde gazetecilere konuşan Yavuz Bingöl, "Aramayan arkadaşlara da yazıklar olsun" dedi.

Yavuz Bingöl acı gününde sitem etti: Yazıklar olsun!

İstanbul Karacaahmet Sultan Dergahı'nda düzenlenen törene Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, sanatçının oğulları Yavuz ve Oğuz Bingöl ile oyuncu Oktay Kaynarca, sanatçılar Kubat ve Mahsun Kırmızıgül'ün yanı sıra dostları ve sevenleri katıldı.

Törenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yavuz Bingöl, "Anne öldükten sonra evlat büyürmüş" sözünü hatırlatarak, Şahsenem Bacı'nın 1970'li yıllarda halkın acısını, sevincini paylaşan haksızlıklara karşı duran birisi olduğunu söyledi.

banner112
Bingöl, annesinin 1000'in üzerinde şiiri, 170'e yakın söylediği türküsü olduğunu belirterek, "Annemizi maalesef kaybettik. Bırakın siyasi nezaketi, insani nezaketi daha çok beklerdik. İnsan arar, bir başsağlığı diler. Bakın araç bile Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden geliyor. Yani dikkatinizi çekerim. O açıdan çok üzüldük biz gerçekten. Aramalarını beklerdik. Aramayan arkadaşlara da yazıklar olsun." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve bakanların arayıp başsağlığı dileklerinde bulunduğunu da aktaran Bingöl, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Annem büyük ozandı. Ozanlar söz kültürü çok önemlidir. Her ozan virtüöz gibi çok iyi çalamayabilir ama söz ustasıdır hepsi. Annem de söz ustasıydı. Bana da çok büyük emeği vardı ve ben asker olmak isterken 7 yaşında elime sazı tutuşturdu. O saza temasımla müzik hayatım başladı. Sonra konservatuvara girmeme neden oldu. Benim var olmamda bütün altyapımda, kültürümde, annemin büyük emeği var. Benim için zor bir gündü. Anne acısı başka arkadaşlar."

Oğuz Bingöl ise cenaze törenine katılan herkese teşekkür ederek, annesinin bütün ömrünü mücadeleyle geçirmiş bir kadın olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER