Çekici ve Belirgin Kıvrımlar İçin Popo Estetiği !

Popo estetiği nedir ve neden uygulanır?

Çekici ve Belirgin Kıvrımlar İçin Popo Estetiği !

Diğer bir adı da kalça estetiğidir. Popo estetiği kalçaya şekil vermek için kişinin kendi yağı ile uygulanır. Kullanılan yağ dokusu kişiye ait olduğu için alınan sonuçları son derece doğal ve kusursuzdur.

Popo estetiği kalça bölgemize yapılan istenilen kıvrımların oluşturulduğu günümüzde çok popülerleşen estetik operasyonudur. En çok tercih edilme nedenlerinden operasyon geçirildiği dışarıdan anlaşılmamasıdır.

Bu işlem estetik işlemi yapılacak kişinin vücudundan alınan yağ hücreleriyle uygulanırken eğer yeteri oranda kullanılabilecek kadar yağ dokusu bulunmuyor ise ek dolgu maddeleri kullanılır.

Popo estetiğinde genç belirgin kıvrımlı ve ideal orantılardaki kalçaya ulaşmak adına tercih edilir. Kalçaların istenilen büyüklükte olması adına tercih edilen en doğal yöntemdir.

Popo estetiği dünyada da yaygın bir şekilde tercih edilen güvenilir bir işlemdir. Dünya genelinde ve ülkemizde de son dönemlerde brezilya popo estetiği olarakta bilinmektedir.

“Mükemmele yakın kalçalar için popo estetiği!”

Popo estetiğinde kişinin kendi yağı enjeksiyon ile uygulanırken alınan yağ hücresinin en yararlı ve dolgunluk sağlayabilecek birleşimleri hekimler tarafından hazırlanır.

Liposuction ile yağ enjeksiyonu da denilen popo estetiği işlemi kalçaların istenilen oranda istenilen kıvrımlar kolaylıkla sağlanılarak poponun kalkık durması sağlanır.

Kalçalarının düşüklüğünden sarkıklığından yana şikayetçi olan her kadın ve erkek bu işlemi tercih edebilir. Kalçaya yağ dolgusunun enjektesi uygulanan en gelişmiş işlemlerden biridir.

Popo estetiğinin günümüzde çok fazla kilo alış verişine bağlı kalça deformasyonunu ve dengesiz yağ dağılımından kaynaklı düşük olan görüntüsünü düzeltmek adına mucizevi etkide bir operasyondur.

Popo estetiği kendi yağ hücreniz ile uygulandığı için işlem riski bulunmaz vücudun işlemi reddetmesi gibi bir durumda söz konusu değildir.

Op. Dr. Leyla Arvas Popo estetiğine neden ihtiyaç duyulduğunu şöyle özetliyor:

Kişinin kendi vücut yağından alınan yağ hücresinin uygulaması olan popo estetiği için meme büyütme küçültme dikleştirme operasyonları da liposuction işlemleri olduğundan tamamlayıcı olarak uygulanabilir.

Kişinin farklı bölgelerinde işlem yaptırmak istediği bölgelerin detaylı bir muayene ardından yağlanma olan bölgelerden alınarak işlem tasarlanabilir.

Popo estetiğine dolgu yöntemiyle ek ilave yağ enjeksiyonu sağlanabilir. Ancak mevcut durumu büyük ve şekilsiz olan kalçaları da duruma göre küçültülmesi gibi işlemlerde rahatlıkla sağlanabilmektedir.

Popo estetiği her kişi için özel olarak planlanarak tasarlanır dolayısıyla isteğe göre mükemmel başarı elde edilir. İşlem ardından kişi dış görünüşüyle barışık ve istediği kıvrımlara kavuşarak daha özgüvenli olur.

Kalçanın şekilsizliği çoğunlukla düzenli spor yapılmaması düzensiz yağ dokularının farklı noktalarda birikmesi yaşlanma kilo alışverişleri gibi nedenlere bağlı olabilmektedir.

Nadir de olsa genetik olan bozukluklar da kalçanın biçimsiz görünmesine sebep olabilmektedir. Aşağıya sarkıklık oluşmuş ya da ufak ve şekilsiz duruş pop estetiğinin uygulama nedenlerindendir.

Popo Estetiğinin avantajları nelerdir?

Popo estetiğinde konusunda uzman olan estetik cerrahlar tarafından uygulandığında mükemmele yakın sonuç çıkar ve kavuşulan kalıcı görüntü kişiyi mutlu eder.

Uygulama ardından kalıcılığı ve etkisi hemen başlar ve kısa süreli bir dinlenme ardından sosyal yaşama kolaylıkla dönebilir. İşlem ardından en doğal görüntüye kavuşulur.

Kişinin var olan kalçasındaki yağ dokusu az miktarda ise kalçaya silikon protez takılması ilaveten poponun sarkık olması durumunda ise popo kaldırma işlemi uygulanır.

İdeal popo görüntüsü için bütünsel orantılar basen bacaklar bel geçişleri ile tamamlayıcı estetik dokunuşlarının önemi büyüktür. Kişinin vücuduna uygun bir şekilde mükemmele ulaştırılması amacıyla tercih edilen bir operasyondur. 

banner112
Popo Estetiğinde kullanılan teknikler nelerdir?

Popo büyütme teknikleri silikon protez kullanılarak ya da dolgu maddesi kullanılarak veya yağ transferleri ile gerçekleştirilir. Her tekniğin farklı beklentiler üzerine kişiye uygunluğuna göre belirlenir

Silikon popo protezi ile Dolgu popo estetiği Arasındaki En Belirgin Farklar Neler? Diye Dr. Leyla Arvas’a sorduk;

Popo estetiğinde kalkık ve hacimli popo tercih eden kişiler için diğer bir seçenekte silikon popo protezidir.

Silikon popo protezleri protez kullanılarak uygulanan estetik işlemidir. Bu işlemde kalça kısmındaki kasların arasına yerleştirilerek uygulanır. İşlem protez sayesinde kalçanın dik ve sert durmasını sağlar.

Popo protezinin içindeki madde ne çok yumuşaktır nede aşırı serttir. Protezin patlama ve sızma gibi bir riski bulunmamaktadır.

Popo protezlerinde kişi yerleştirilen protezi hissetmez yani herhangi bir fiziksel problem oluşturmaz.

Silikon Protez Popo Estetiği Nedir Neden Tercih Edilir?

Silikon protezle popo büyütme uygulaması kalçaya şekil kıvrım ve dolgunluk sağlamak amaçlı tercih edilen cerrahi işlemdir. Uygulama ameliyathane koşullarında genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilir.

Protez dışarıdan asla belli olmaz ve iz kalmaz. Talep edildiğinde protezin boyutu değiştirilebilir veya çıkarılabilir.

İşlem ardından sonuç gözle görülür ve talep edilen boyut ne ise farklı bir şekil ve boyutlar ile karşılaşma riski olmadan mutlu bir şekilde operasyon tamamlanır. Uygulama sonrası protezin erime sıvılaşma gibi bir ihtimali bulunmaz.

Silikon protezler de zamanla deformasyon riski bulunmaz oturulan kemik üzerine değil zarar görmeyecek yer değiştirme riski olmayan bölgeye uygulanır.

Popo estetiğinde 1 sene sonra tam oturmuş şekli ortaya çıkar. Son görüntü artık ömür boyu kalıcıdır. Yaşlanma ile silikonun hacminde ve doldurulan kalçada bir değişiklik görülmez.

Popo estetiği olduktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Popo estetiğinden ardından iyileşme süresi sağlık durumuna yaş dinlenme süresi ve yaşam şartlarına göre değişebilir. Hekim yönlendirmeleri ve dinlenme süresi iyileşme hızını arttırır.

Uygulamada dikiş atılmaz işlem minik girişlerle sağlanır. Sargı bandaj kullanılmaz. İşlem ardından sonraki 1 hafta içinde ağır sporlar ve fiziksel güç gerektiren aktiviteler önerilmez.

Popo estetiğini 18 yaşını tamamlamış tüm kadın ve erkekler kolaylıkla bu estetik işlemini tercih edebilir.

Kalçanın şekillendirilip var olan mevcut hacmini arttırıp dik ve kalkıklık oluşturulur. Kişiye hangi işlemlerin uygulanması gerektiği ve operasyon öncesinde yapılacak olan teknikler detaylı muayene sonucu hekim ile kararlaştırılır.

Popo estetiği işleminin süresi uygulanacak tekniğe göre farklılık gösterir. Hekiminin gerçekleştireceği işleme göre yine hekim süre bilgisini paylaşır.

Popo estetiği bir ameliyattır ve genel anestezi ile gerçekleşeceğinden herhangi bir his duymamaktır. Yapılan uygulama ve kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak oluşabilecek ağrı'da verilen ağrı kesiciler sayesinde kontrol altına alınır.

Popo estetiği sadece kadınların değil günümüzde ve dünyada bu işlem erkeklere de yoğunlukla uygulanır. 

Popo Estetiğinin Maliyeti Ne Kadar?

Popo Estetiğinin için uygulanacak teknik ve dolgu maddesi vücuttaki yeri mevcut derinliği ve uygulanacak ünite miktarına ve diğer bölgelerle birleştirip birleştirilemeyeceği göre belirlenir.

  1. Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz.

Popo Estetiğiyle;

Sizlerde çekici ve kıvrımlı bir kalçaya sahip olmak adına üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Popo Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 noyu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER