Dr. Hakan Özkul ile Bitkisel Kanser Tedavisi

Fitoterapi, hastalıkları tedavi etmek ve sağlığınıza tekrar kavuşmanıza yardımcı olacak bitkileri veya birki özlerinin karışımlarını kullanır. Kanser tedavisine ek tedavi olarak kullanmak için günümüzde hala bilimsel araştırmalar devam etmektedir.

Dr. Hakan Özkul ile Bitkisel Kanser Tedavisi

Fitoterapi, hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Yan etkileri olabilir ve diğer ilaçlarla etkileşime girebilir. Bu konuda uzman fitoterapiste başvurmanız gerekmektedir. Bitkisel ilaçlar alacaksanız, bu konuda uzman fitoterapistten almak en güvenli yoldur.

Fitoterapi tedavisi için kullanılan ilaçlar bitkilerden yapılır. Yapraklar, çiçekler veya kökler gibi bitki parçalarının kombinasyonlarını kullanırlar. Bitkinin her parçası farklı bir tıbbi kullanıma sahip olabilir. Üreticiler, kimyasalları bitki parçalarından çıkarmak için farklı yollar kullanırlar. İlaç yapmak için taze ve kurutulmuş bitkiler kullanırlar.

Bitkisel ilaçlar, vücudunuzu eski haline getirmeyi amaçlar ve fiziksel,zihinsel ve duygusal olarak sizi rahatlatmaya çalışırlar. Fito-tıp, fitoterapi veya botanik tıp olarak adlandırılırlar.

Bitkisel ilaç üreticileri bitkilerden birçok ilaç yaparlar. Ancak fitoterapistler, ilaç endüstrisinin yaptığı gibi sadece bir maddeyi içeren ürünler çıkarmazlar. Fitoterapistler, bitkisel kürü ilacın tüm hassas kimyasını düşünerek kişiye özel olarak ayarlar. Tek bir aktif bileşen içeren ilaçlardan değildir.

Kanserli İnsanlar Neden Bitkisel İlaç Kullanıyor?

Bitkisel ilaçlar, kanser hastaları tarafından geleneksel kanser tedavilerinin yanında en çok kullanılan tamamlayıcı tedavilerden biridir.

İnsanlar yüzyıllardır birçok farklı hastalığı tedavi etmek için bitkisel ilaçları kullandılar. Rahatlamanıza, kaygı ve depresyonla başa çıkmanıza yardımcı olmanın doğal bir yolu olduğuna inanıyorlar. 

İnsanlar ayrıca kendilerini daha iyi hissetmek veya durumlarını kontrol altında tutmak için bitkisel ilaçları kullanabilirler.

Yurtdışında yapılan bir araştırma, bitkisel ilaçlar kullanan hastaları araştırdı. İnsanların çoğu kendilerini daha fazla kontrol altında hissetmek için bitkisel ilaçlar kullandığını ortaya koydu.

Bitkisel tedavi nasıl uygulanır?

İlk ziyaretiniz sırasında fitoterapistiniz size sağlınız, yaşam tarzınız, diyetiniz ve tıbbi geçmişiniz hakkında genel sorular soracaktır.

İlk ziyaretiniz sırasında, fitoterapistiniz:

 • Tüm sağlık geçmişinizi
 • Ailenizin tıbbi geçmişini
 • Diyetiniz ve yaşam tarzınızı
 • Kullandığınız herhangi bir ilaç veya takviye hakkında bilgiler isteyebilir.

Ayrıca aşağıda yazılanları içerebilecek bir fiziki muayene yapabilir:

 • Nabzınızın kontrolü
 • Cildinizi ve tırnaklarınızın incelenmesi
 • Karın muayenesi
 • Dilinizin kontrolü
 • Gözlerinizin kontrolü

Fitoterapistiniz daha sonra hangi ilaçlara ihtiyacınız olduğuna karar verecektir.

Kimler bitkisel ilaç kullanmadan önce doktoruna danışmalıdır?

Bu, hangi bitkisel ilaca sahip olmak istediğinize bağlıdır.

Aşağıdaki durumlarda herhangi bir bitkisel ilaç almadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir:

 • Kanser de dahil olmak üzere herhangi bir tıbbi durumunuz varsa,
 • Radyoterapi görüyorsanız
 • Hamile veya emziren
 • Yakın tarihte ameliyat olacak
 • Başka kanser tedavisi görüyorsanız ( geleneksel, tamamlayıcı veya alternatif )

Bitkisel İlaçları Güvenle Kullanmak

Birçok kişi, ürünlerin doğal veya kanser tedavisi olarak pazarlandığında kullanımının güvenli olduğunu varsaymaktadır.

Bazı bitkisel ilaçlar güvenli olabilir. Ancak bazılarının ciddi ve tehlikeli yan etkileri olabilir. Ayrıca, sahip olduğunuz diğer kanser tedavileriyle etkileşime girebilirler. Her hastaya, özel bir tedavi planı verilerek, Hakan Özkul ‘un kontrolü altında, bir hastaya yapılacak tedavi  planı, vücudunun uygulanan tedavilere iyi yanıt verdiğinden emin olmak için periyodik olarak ayarlanır veya değiştirilir.

Sağlık Bakanlığı tarafından sadece doktorlara verilen fitoterapi sertifikasına sahip uzman kişilerle iletişime geçmeniz, alacağınız tedaviden yarar sağlamanız için önemli bir ölçüttür. Dr. Hakan Özkul tıp doktorunun yanı sıra aynı zamanda fitoterapi eğitimleri almış bir uzmandır. Sağlığınız için uzman kişilerden tedavi alın.

Bitkisel ilaçları nitelikli işin uzmanı kişiler tarafından almak en güvenlisidir. Fitoterapistler hangi ilaçların sizin için için uygun olduğunu öğrenmek için tedavi almışlardır.

Kanser tedavisinde bitkisel tedavinin yardımcı olabileceğini düşünüyorsanız, bu kararı sadece siz karar verebilirsiniz.

https://www.doctorhakanozkul.com/

Whatsapp iletişim hattı: 0542 112 24 24

Dr. Hakan Özkul Telefon Numarası: 0212 504 24 24

YORUM EKLE