DUDAK DOLGUSU İLE YÜZÜNÜZDE ALTIN ORAN GÜZELLİĞİNE KAVUŞUN

Yüz güzelliği, yüzde bulunan birçok kritere göre oluşur. Altın oran bir görüntü için yüz hatlarının kendisiyle ve birbiriyle uyum içerisinde olması gerekir. Yüz güzelliğine önemli bir katkısı olan dudaklar, eğer gerekli dolgunluğa sahip değilse veya asimetrikse dudak dolgusu işlemi ile aranılan görüntüye kavuşturulabilmektedir…

DUDAK DOLGUSU İLE YÜZÜNÜZDE ALTIN ORAN GÜZELLİĞİNE KAVUŞUN

Dudak dolgusu ile doğuştan ince yapıda olan veya yaşın ilerlemesinden kaynaklı olarak, incelmiş olan dudaklar dolgu ile kalınlaştırılarak daha dolgun ve canlı bir görüntüye kavuşturulabilir. Dudakta asimetrik bir görüntü varsa bu görüntü düzeltilerek dudaksimetrik ve dolgun görüntüye getirilebilir. Ayrıca dudak kontürleri de dudak dolgusu işlemi ile şekillendirilebilir. Dudak kenarlarında sarkmalar meydana geldiyse bu sarkmalar dudak dolgusu ile giderilebilir. Böylelikle dudağın görünümünde çok daha estetik bir görüntü elde edilmiş olur. Yüzümüzde sağladığı bu muhteşem değişime oranlarsak dudak dolgusu fiyatları da oldukça uygun diyebiliriz.

Dudaklarımızın yaşlandığını nasıl anlarız?

Vücudumuzdaki organlarımız, cildimiz ve diğer tüm bölgelerimizde olduğu gibi dudaklarımızdan da bazı yaşlanma işaretlerini alabiliriz. Peki nedir dudaklarımızın bize gönderdiği yaşlanma belirtileri? Yaşın ilerlemesine bağlı olarak özellikle de menopoz dönemi ile beraber östrojen hormonu bir azalma gösterir. Bu azalmaya bağlı olarak da dudaklarda incelme meydana gelir. Dudağın diri ve canlı görünümünde eksiklikler oluşmaya başlar. Dudağın alt ve üst kısımlarında ince çizgiler göze çarpar. Dudak kenarları sarkar ve bu bölgede de kırışıklığa benzer çizgiler oluşur. Dudak köşelerinde de sarkmalar yavaş yavaş kendisini gösterir.

İşte tüm bu sorunlardan dudak dolgusu işlemi ile ortalama yarım saatlik bir sürede kurtulmak mümkün. Dudak dolgusu ile gençleşen dudaklar, yüzdeki görüntünün de daha genç, canlı ve estetik bir hal almasına büyük oranda yardımcı olur.

Dudak dolgunlaştırma işlemleri kaça ayrılır?

Dudak dolgunlaştırma işlemlerini başlıca üç ana maddeye ayırarak ele alabiliriz. Geçici dudak dolguları, kalıcı dudak dolguları ve kalıcı dudak implantları. Dudak dolgusu fiyatları yapılacak işlemin çeşidine göre farklılık gösterir.

Dudak dolgusu kimlere uygulanır?

Doğuştan veya yaşın ilerlemesine bağlı olarak dudakları ince olan kişilere, dudağında asimetrik bir görüntüye sahip kişilere ya da orantısız dudak görüntüsünden dolayı rahatsızlık yaşayan kadın veya erkek herkese dudak dolgusu işlemi uygulanabilir.

Dudak dolgusu işlemi yaptırmak için alt yaş sınırı var mıdır?

18 yaşını dolduran ve dudaklarındaki görüntüden memnun olmayan herkes dudak dolgusu işlemi yaptırabilir.

Dudak dolgusu işlemini kimler uygulayabilir?

Dudak dolgusu işlemi kesinlikle bu konuda gerekli ve yeterli eğitimleri almış estetik ve plastik cerrahi uzmanları ve dermatoloji uzmanları tarafından uygulanmalıdır. İşlem hakkında bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olan bir kliniğe başvurarak uzmanlar tarafından yapılan bu işlem, hasta için memnun edici sonuçlar doğuracaktır. Dudak dolgusu fiyatları ile ilgili kafa karışıklığı yaşayan bazı hastalar düşük fiyatlı merkezlerde işlem yaptırmayı tercih etmekte ancak kalite, hijyen ve bilgi eksikliği yaşayan kişiler tarafından yapılan bu işlemler dolayısıyla hem sağlıklarını tehlikeye atmakta hem de işlem sonrasında büyük hayal kırıklıkları yaşamaktadırlar.

Dudak dolgusu işlem öncesi ideal planlama süreci nasıl olmalıdır?

Dudak dolgusu yaptırmadan önceki hazırlık aşamasında dikkat edilmesi gereken iki çok önemli unsur vardır. Öncelikle, kişiye uygulanacak dudak dolgusu sonrasında ortaya çıkan görüntünün, yüzün genel oranına uyumlu olması gereklidir. Aksi takdirde, dudaklar güzel bir forma girebilir ancak tüm yüz görünümünde orantısız ve istenmeyen bir görüntü oluşacaktır.

Yüzün genel hatlarına uyumun yanı sıra, alt ve üst dudağın dolgunluğunun birbirine de orantılı olması büyük önem taşır. Altın oran olarak bilinen bu orantılamaya dikkat edilirse, maksimuma yakın olumlu sonuçlar işlem sonrasında elde edilmiş olacaktır.

Dudak dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu yapılırken hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılır. Hyaluronik asit, vücudumuzda da mevcut olan ve gençliğimize etki eden önemli temel doku maddelerinden biridir. Bu asitlerin kendi aralarında yaptığı bağlar ile su tutması ve bunu koruması sağlanır.

Dudak dolgusu Kalıcı mıdır?

İşlem esnasında saf hyaluronik asit kullanılması planlandıysa, dolgunun kalıcılık süresi 9 ila 12 ay olarak düşünülebilir. Eğer hyaluronik aside bazı sentetik maddeler de ilave edildiyse, kalıcılık süresi ortalama 3 yıla kadar da uzayabilir. Dudak dolgusunun kalıcılık süresini belirleyen diğer etmenler ise kullanılan dudak dolgusu malzemesinin kalitesi ve kişinin özel yaşantısıdır. Kullanılan malzemenin kalitesi düşükse, etki ve kalıcılık oranı da buna bağlı olarak azalır. İşlemi yaptıran kişi sigara kullanıyorsa veya çok fazla süre güneş ışınlarına maruz kalıyorsa, uygulamanın etkisi daha kısa süreli olacaktır.

Buradan da anlaşılacağı üzere, dudak dolgusunda daha uzun süre kalıcı etkilere sahip olunmak isteniyorsa, özel hayattaki bazı alışkanlıklar yeniden düzenlenmelidir.

İlaveten, dudak dolgusu malzemesinin kalitesi için akılda şüphe bırakmayan, güvenilir bir klinik tercih edilmeli, işlem alanında profesyonel, gerekli bilgi ve tecrübeye sahip uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Dudak dolgusu fiyatları neden farklılık gösterir?

Dudak dolgusu fiyatları klinikten kliniğe neredeyse 2 ya da 3 katı oranlarda farklılık gösterebilmektedir. Ancak buradaki fark, dolguda kullanılan malzemenin kalitesi ve işlemi uygulayan uzmanın bilgi ve becerilerinden kaynaklıdır. Seçim yaparken sağlığın, fiyatlardan daha değerli olduğu unutulmamalıdır.

Siz de dudak dolgusu işlemi yaptırarak çekici, cazibeli, doğal veya gösterişli dudaklara sahip olmaya karar verdiyseniz, dudak dolgusu ile ilgili detayları öğrenmek, dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak Quartz Clinique’e ulaşın ve randevunuzu planlayın…
Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

YORUM EKLE