Dudak Kaldırma (Lip Lifting) Nedir?

Bayanlar arasında en çok hayali kurulan daha dolgun ve güzel dudaklara sahip olma duygusudur. Dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak için makyaj uygulamasından dolguya varıncaya kadar birçok yöntem mevcuttur. Dudaklarda kalıcı bir şekilde dolgunluk ve güzellik sağlamak mümkün olur mu? En çok merak edilen konudur.

Dudak Kaldırma (Lip Lifting) Nedir?

Bayanlar arasında en çok hayali kurulan daha dolgun ve güzel dudaklara sahip olma duygusudur. Dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak için makyaj uygulamasından dolguya varıncaya kadar birçok yöntem mevcuttur. Dudaklarda kalıcı bir şekilde dolgunluk ve güzellik sağlamak mümkün olur mu? En çok merak edilen konudur.

Kalıcı Güzellik için 45 Dakika

Dudak kaldırmak için lokal anestezi yöntemi uygulanması sağlıklı kişiler için idealdir. Bu yöntemde iğne ile uyuşturma yani sedasyon adı verilen sakinleştirici eşliğinde toplam süresi 45 dakika olan bir işlemi ifade eder.

Uygulama işlemi sonlandırıldıktan sonra yaklaşık 2 saatlik bir gözlemin ardından hasta taburcu edilebilir. Bu işlemde burun ile dudak arasındaki ciltten burun altında yer alan kıvrımlara denk gelen şekillerde kesiler uygulanır. Kişinin istediği miktarda cilt alınmak yolu ile en az iz kalacak şekilde dikilir.

Uygulama sonucunda dudaklarda 3-4 gün süre boyunca şişlik ve gerginlik hissedilebilir fakat bu hafif derece hissedilir. Bu süre içinde yumuşak gıdaların tüketilmesi ve bu bölgenin gerdirilmemesi sonucun verimli olması açısından önemlidir.

Aynanın Karşısında Kendinizi İyi Hissedin

Kullanılan bu yöntem ile üst dudak bölgesi daha kalın ve dolgun bir görünüme sahip olacaktır. Diğer uygulamalara nazaran daha doğal bir sonuç vermektedir. Bu yöntemdeki amaç dudağı yukarı doğru kaldırmaktır. Aynanın karşısında kendinizi iyi hissetmeniz için iki el ile işaret parmakları burnun altındaki cilde yerleştirmek şartı ile burun ve dudak arasındaki cildi yukarı doğru kaldırmaya çalışılmalıdır.

İdeal Uzunluk 11-15 Mm Arasında Olmalı

Genel olarak üst dudak cildinin ideal uzunluğu 11-15 mm arasında olması idealdir. Bu uzunluk idealin üstüne çıkıldığında göze hitap etmeyen görüntü oluşur. İnce dudaklara sahip olanlar için ideal uzunluğun üstüne çıkılabilir. Doğuştan bu bölgesi uzun olanlar burun estetiği yaptırdıklarında burun ucu havada kalır. Dudak kaldırma estetik sorunlarda kalıcı bir çözüm üretir.

Yenilenmeye İhtiyaç Duymayan Yöntem

Dudak kaldırma yöntemi diğer dudak kaldırma yöntemlerine göre kişi önemli avantajlar sağlar. Bunların en başında gelen üst dudak ideal ölçülere sahip olur. Doğal bir görünüme sahip olur. Üst dişler normal duruşlarda ve gülümsemelerde hoş bir görüntü sergiler. Dudak cildindeki mevcut kırışıklar giderilmiş olur. Bu süreç sonunda değişimler kalıcı olur. Sonuç olarak işlem yenilemeye ihtiyaç duyulmaz.

Makyaj veya dolgular ile üst dudağın kalınlaştırılması ile bu sorunlar giderilebilir düşüncesine sahip olanlar bu konuda yanılabilir. Çünkü dolgu ve makyaj gibi yöntemler ile üst dudak cildi uzunluğu azaltma imkânına sahip değildir.

Sonuç olarak kalıcı bir çözüm yolu da değildir. Dolgu ve makyaj yapmak sureti ile dudak kalınlaştırılırken öne itilen dudak dozu iyi ayarlanmaz ise dudağın aşırı derecede öne gelmesi ile ördek dudağı görüntüsü alır. Doğal olmayan bir görüntüye sahip olunur. Bayanlar için en geçerli yöntem doğala en yakın olan yöntemlerdir.

Bu içeriği https://www.edacabukhoroz.com/ adresinden derledik. Estetik konuları hakkında daha fazla bilgi edinmek için siz de hekimin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE