Elektronik sigaralara dair bir ilk...

ABD'de elektronik sigaralara dair bir ilk gerçekleşti. Ülkede, tıbbi ürünleri düzenleyen Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), RJ Reynolds'ın Vuse markasına ait 3 elektronik sigaranın satışını onayladığını duyurdu.

Elektronik sigaralara dair bir ilk...

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), kullanıcıların sigara bırakmaya ve azaltmaya yönlendiren ürünlere lisans verdi. Ürünler lisanslanan ilk e-sigara oldu.

British American Tobacco (BAT), ‘’Daha İyi Bir Gelecek’’ stratejisiyle işinin sağlık üzerindeki etkilerini azaltmayı ve yetişkin tüketicilere potansiyel olarak daha az zararlı alternatifler sunmayı hedefliyor. Yeni Kategoriler portföyünde yer alan elektronik sigara markası Vuse Solo ürünlerinin toplum sağlığının korunması açısından uygun olduğu ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylandı. 

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) orijinal aromalı Vuse Solo ürünlerinin toplum sağlığının korunması açısından uygun olduğunu onaylarken, 21 yaş ve üzerindeki yetişkin nikotin tüketicilerinin geleneksel tütün ürünlerine kıyasla yenilikçi ve potansiyel olarak daha az zararlı alternatiflere* erişebilmesi için yıllarca süren bilimsel çalışmaların ve araştırmaların da altını çiziyor.

*Kanıtlara dayanmakta ve sigara kullanımından tamamen bu ürünlere geçiş yapıldığı varsayımına dayanmaktadır. Bu ürünler risksiz değildir ve bağımlılık yapar.
 

YORUM EKLE