Gençliğin sırrı ortaya çıktı

Artan kırışıklar, olumsuz görüntü yaratan lekeler ve gevşeyen cilt... Bunlar biyolojik saat ilerledikçe ortaya çıkan bazı belirtiler. Yüz her zaman diğer cilt bölgelerine göre daha erken çizgilere sahip oluyor. Harekete geçmek ve bir şeyler yapmak yaşlanmayı erteleyebilir. Yılbaşından hemen önce genç bir yüz için ekspres tedavi mümkün! Op. Dr Bülent Cihantimur, "Fat Juice" adıyla hayata geçirilen yöntemin ciltteki kırışıklık ve sarkma problemlerine karşı etkili olduğunu vurguluyor 

Gençliğin sırrı ortaya çıktı

Güzellik ve gençlik artık daha fazla önemseniyor. Kadınlar artık  görünüşlerine her zamankinden daha  fazla dikkat ediyor. Yaşlanma karşıtı formülü arayışlarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Farklı  gençlik formüllerinden biri de, bedendeki yağların hücre yenileyici gücünden yararlanmak. Cilt  dokularının yenilenmesi için deri altına beden yağı enjekte ediliyor. Cilt gençleştirmede "rejeneratif  tıp uygulamaları" olarak anılan bu yöntem hakkında Op. Dr. Bülent Cihantimur şu paylaşımı yapıyor; “Gençleştirme dünyası, genç ve güçlendirilmiş bir görünümü sürdürmek için yeni teknikler geliştirdi.   Gençler, güzel ve fit görünümü uzun yıllar kaybetmemeyi talep ediyorlar. Yetişkinler ise hissettikleri  kadar genç görünerek daha çekici resim vermek istiyorlar. Şimdi farklı beklentileri karşılamak için   gençleşmenin ve genç kalmanın her yönünü ele alarak bunu düzeltiyoruz."

"Fat Juice" adıyla hayata geçirilen yöntemde, yüzünüzü kendi yağınızla yenilemek söz konusu. Yaşlanma  belirtilerinden kurtaran ve zamanı  geri döndürmeyi vaat eden bu hücre tedavisinde, bedenden alınan yağ  yüze enjekte ediliyor. Estetik Uzmanı Bülent Cihantimur'un gerçekleştirdiği  bu yöntem diğer "yağ  enjeksiyonlarından" farklılıklar içeriyor. Op. Dr. Bülent Cihantimur bu konuda şu bilgiyi paylaşıyor;  "Yağ enjeksiyonları estetik cerrahide kullanılan en etkili uygulamalardan birisi. Aslında plastik  cerrahi tarihinin başından beri var. Ne var ki, klasik yağ transferlerinde yağlar koyulan yerde  yaşayamıyor ve yerleştirildikleri bölgelerde sertleşmeye başlıyorlar. İşte tüm bu sorunları ortadan  kaldırabilmek için yağı hava almadan, cilde transfer ediyoruz. Yağ yerleştirildiği yerde  yaşamaya devam ediyor." 

YAŞI GERİ ÇEVİRMEK

Ciltte sonsuz yenilenme sağlayan "Fat Juice" yönteminde, kişinin kendi vücudundaki yağlar, genel  anestezi gerektirmeden, "lokal uyuşturma" yöntemiyle alınıyor. "Güzelliğin özü içinizde saklı" yorumunu  yapan Dr. Bülent Cihantimur, bu teknikle cildin, yaşlılığa direnerek, sonsuz yenilenme göstermesinin ve  genç kalmasının mümkün olabildiğini söylüyor ve ekliyor; "Vücudun yağ, kendi doğal kaynakları aynı zamanda yaşlanan derinin gençleştirici araçları. Rejeneratif tıpla yüz yaşlanması sorunları çözülüyor. Şimdi bu teknikle yaş sorunlarının her yönünü ele alarak zamanı geri çevirebiliyoruz." 

YIPRANAN DOKUYU ONARMAK

Yaşlanan bir yüzü içten dışa doğru yeniden canlandıran "Fast Juice", vücudun iyileştirici  kaynaklarından faydalanarak hayata geçiriliyor. Yüz cildine enjekte edilen beden yağı, dokuları  içeriden kaldırıyor. Gevşek cildi sıkılaştırıyor. Bu sistem, gençleştirici akıllı hücrelerin kişinin  kendi yağ dokusunda saklı olduğu gerçeğinden yola çıkılarak yapılan bir gençlik operasyonu. Ciltte  yenilenmeyi ve dolayısıyla gençleşmeyi mümkün kılan Fat Juice aynı zamanda cildin "hücre büyütme ve  canlandırma faktöründen de yararlanıyor. Or. Dr. Cihantimur, "Mezoterapi ve PRP gibi cilt gençleştirici  diğer yöntemlerden çok daha güçlü  bir uygulama. Öncelikle sadece estetik tıp doktorlarını yapması  gerekiyor. Kişinin kendi yağlarından ve kendi dokusundan gerektiği oranda alınan yağ, gereken bölgelere  koyuluyor. Bu yöntemin temel amacı, uygulama yapılan bölgeyi gençleştirmek, yenilemek, tazelemek ve  ciltte rejeneratif etkiyi yaratmak, yani yaşlı dokuyu onarmak. 

YARALARIN İYİLEŞME SÜRECİNİ DE DESTEKLİYOR

"Rejeneratif tedaviler, bugün tıp dünyasında en gözde konuların başında geliyor. Yaşlanma belirtilerinde dikkat çeken bir azalma gerçekleşiyor, cilt esnekliğe kavuşuyor. Aynı zamanda yüzün gençliği ve tazeliği içeriden de uyarılıyor" diyor Op. Dr. Bülent  Cihantimur.  Estetik Uzmanının aynı zamanda "Yaşlanmayı Reddet" adlı  bir kitabı bulunuyor. Yaraların iyileşme sürecini destekleyen, doku oluşumuna da katkı sağladığı bilinen bu tedavilerden sadece estetik tıpta ve dermatolojide değil, aynı zamanda ortopedi ve kardiyovasküler tıp alanlarında da yararlanıldığı bilgisini paylaşarak şöyle diyor Dr.  Cihantimur; "Fat Juice’un doku onarıcı ve yenileyici özelliği vücutta yara, yanık izlerini gidermede, aynı zamanda ameliyat sonrası iyileşmeyi hızlandırmada etki gösteriyor. Sorunlu, sarkmış veya kırışıklıkların hakim olduğu bölgeye  yağ hacmi yerleştirilerek yüz sıkılaştırılıyor." 

FAT JUİCE NASIL ELDE EDİLİR?

Birçok kadın gençliğin kaynağına dair gelişmeleri yakından takip ediyor. Yaş yönetimi tıbbı gittikçe yeni yollar buluyor. Yaşlanmanın klinik tedavileri   hakkında konuşacak çok fazla yeni teknikler hayata geçti. Bir Anti-aging uygulaması olan Fat Juice, kişinin kendi vücudundaki yağlardan, genel anestezi gerektirmeden, lokal uyuşturma yöntemiyle alınıyor. Basit ve hızlı bir prosedür olan Fat Juice, istenilen bölgelere uygulanabiliyor.Fat Juice’un avantajları sıralanırsa;  öncelikle kişinin kendi dokusundan alınıyor. Yabancı ve kimyasal malzeme eklenmiyor. Uygulama tamamen steril. Doku ve hücrelerde yenilenme ve iyileşme sağlayan yöntem yüz hacmini değiştirmeden gençleşme ve sıkılaşma sağlıyor. Fat Juice, ciltte yenilenme ve gençleştirme gerektiren tüm uygulamalarda kullanılıyor.  Uygulama sonrası kişilerde hızlı şekilde iyileşme gözlemleniyor ve hastanede yatmaya gerek kalmıyor.
 

YORUM EKLE