Külliye'de koronavirüs paniği

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı takip eden gazetecilerden birinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Külliye'de koronavirüs paniği

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı takip eden gazetecilere rutin kontroller yapılıyor. Erdoğan’ın programından bir gün önce Cumhurbaşkanlığı muhabirleri korona testi oluyor.

Pazar günü Cumhurbaşkanlığına akredite tüm gazeteciler korona testi oldu. Testi negatif çıkanlar Pazartesi günü yapılan kabine toplantısının basın açıklamasını takip etti. Basın toplantısının öncesi ve sonrasında da bazı kabine üyeleri muhabirlerle sohbet etti. 

Pazartesi günü yine tüm akredite gazetecilere test yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Kütüphaneler Haftası için Külliye’deki Millet Kütüphanesindeki etkinlikte yapacağı konuşmayı izleyecekti.

Ancak dün kabine toplantısını takip eden bir gazetecinin testinin pozitif çıkmasıyla bu etkinlik de basına kapatıldı. Ayrıca testi pozitif çıkan gazetecinin AKP 7. Büyük Olağan Kongresi'ne katıldığı da gelen bilgiler arasında.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki basın merkezi de geçici olarak kapatıldı. Gazetecilere bu durum “Teknik bir nedenden dolayı” diye açıklandı.

YORUM EKLE