Saç Ekiminde Uzmanlığın Farkı

Dr. Ziya Yavuz Saç Ekimi hakkında  bilgiler veriyor.

Saç Ekiminde Uzmanlığın Farkı

Saç ekimi kapsamında ilerlemiş ve gelişmiş teknikleriyle öne çıkan durumdadır. Türkiye’nin birçok noktasında uygulanan saç ekim işlemleri en fazla İstanbul’da talep görmektedir. Metropol bir şehir özelliği taşıyan İstanbul için bu konuyu yurt içi ve yurt dışı şeklinde değerlendirmek mümkündür. Çünkü İstanbul’daki saç ekim merkezleri yurt dışından da çok fazla talep almaktadır. Yıl boyunca turist giriş çıkışı yapılabilen ortak yerdir. Bu duruma sebebiyet verecek her durum Saç Ekimi istanbul şehrindeki olanakların daha gelişmeye başladığını da vurgulamaktadır. Saç ekimleri kapsamında son dönemde en fazla talep gören teknikler dhi saç ekimi tekniği, FUE ve FUT teknikleri olarak bilinmektedir. Tıraşlı veya tıraşsız olarak ta adlandırılan bu operasyonlar genel bakımdan gerekli görülen estetik işlemlerde sayılabilir.

Saç ekimi kapsamında uygulanan teknikler yaşanılan problemler beraberinde gerekli görülür. Saç dökülmesinin çeşitli nedenlere bağlı olarak hızlanması halinde kişide oluşan seyreklik hali oldukça can sıkıntısı oluşturabilecek sonuçlar doğurabilir. Bununla birlikte bölgesel areata veya tümden dökülme olarak bahsedeceğimiz alopesi areata oluşumları beraberinde saç ekimine yönlenmek en etkin çözümdür. Dünya çapında saç dökülmesini önleyecek birçok kozmetik ürün vardır. Fakat bu ürünlerin yanlış yapılan tercihi veya kullanım eksikliği beraberinde geçici çözümlerin işe yaramaz sonuç vermesi saç ekimlerinin en kalıcı ve en net çözüm olduğunu gösterir. Bu yüzden oluşan saç dökülmesinde gelinen son nokta uzmanlarında önerdiği gibi saç ekimi yaptırmayı tercih edilmesidir.

Sakal Ekimi İle Yenilenen Yüz Yapısına Sahip Olmak İster misiniz?

Sakal ekimi erkeklerin araştırdığı konulardan biri olup son dönemde oldukça fazla talep görmeye başlamış bir konudur. Fiyatların kullanılacak tekniğe, her iki bölgede yapılmasına veya bölgesel şekilde uygulanmasına yönelik değişiklik göstermesi mümkündür. Bu durum kişinin yaşadığı sorunla birlikte belirlenecek bir şeydir. Erkekler arasında köse olarak tabir edilen görünüm zaman içinde farklı sorunlar yaşamanızı da sağlayacak duruma ulaşabilir. Hiç beklemediğiniz anlarda alay edilen konu olarak yüzünüze vurulması iç acıtıcı olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmaktan öte kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak açısından sakal ekimini yaptırmanız akıllıca olacaktır.

Sakal ekimi hastanın kendisinden alınan greftlerle yapılan bir işlemdir. Mevcutta sorunlu olan sakal bölgesine nakledilerek istenen sakal görüntüsü elde edilmektedir. Bu sayede rahatsızlık duyulan görünümden de eser kalmamaktadır. Sakal ekimi saç ekimi ile bağdaşan bir konudur. Çünkü sakalın çıkmaması saçkıran problemiyle bağdaşabilen durum içinde yer alır. Ayrıca saç dökülmesi ile sakalın çıkmaması benzer nedenlerden kaynaklı olabilir. Aile öyküsü geçmişi, gen faktörü, kalıtsal bir rahatsızlığın başlamış olması, çevresel risk faktörleri gibi durumlardan kaynaklanabilir. Bu yüzden erkeklerde sakal ekimi işlemi dâhilinde saç ekim konularına da inceleme yapıldığı bilinmektedir.

En İyi Saç Ekim Tekniği

Dhi saç ekimi en iyi saç ekim tekniği olarak bilinen bir işlemdir. Genel bakımdan ekimin yapılacağı alana kesi atılmadan yapılır. Detaylı inceleme ve uzmanlık gerektiren bu teknikte özel cihaz kullanılır. Kullanılan cihazın implanter pen olduğu bilinmektedir. İnce ucu sayesinde uygulanan alana yönelik maksimum yoğunluk katar. Ayrıca gerçek saç dokusuyla orijinal görünüme sahip olmanızı kolaylaştırır. Bunun beraberinde stratejik ölçülerde uygulandığı zaman uzun yıllar aynı saç modelini rahatlıkla kullanmanıza olanak tanır. Hatta bu tekniği yaptıran kişilerin saç ektirip ektirmediği anlaşılmadığı için memnuniyet duydukları bilinir. Tabii işin uzmanına yaptırıldığı zaman söz konusu olan hoşnutluk 2 katına çıkmaktadır.

Dhi saç ekimi yönünden değerlendirilmesi gereken çok önemli tekniktir. Eski yöntemlere nazaran benzer fiyata sahip olan bu uygulama en çok beğenilen yöntem olduğu gibi kalıcı çözüm anlamına da gelir. Dhi tekniği direkt ya da doğrudan ekim demektir. Fakat bu işlemi yapacak hekimin alanında uzman olması şarttır. Çünkü normalde tespit edilemeyen saç kökünün tespit edilerek yapıldığı bir işlemdir. Bu yüzden detaylı olduğu bilinen tekniklerin başında gelir. Bununla birlikte en avantajlı saç ekim tekniğidir. Uzun vadede istenen sonuçla rahat etmenizi sağlar. Hiçbir şekilde ödün vermenize gerek kalmadan yapılabilen işlemdir. Kesi yapılmadan uygulanan bu işlemde tıraş yapılmasına da gerek yoktur. Alternatif yönleri nedeniyle en çok talep görmesi avantajlarından kaynaklanmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER