Saç Simülasyonu mu Saç Ekimi mi? Osman Yaman Detaylı Bilgiler Veriyor

“Scalp Micropigmentation uygulaması cerrahi bir işlem değildir.” diyen Osman YAMAN, uzun yıllardır İstanbul’daki Scalp Micropigmentation merkezinde dünyanın pek çok farklı yerinden hastalar ağırlamakta ve hastalarına hayallerini kurdukları gür ve yoğun saç görünümünü sunmaktadır.

Saç Simülasyonu mu Saç Ekimi mi? Osman Yaman Detaylı Bilgiler Veriyor

Erkek tipi saç dökülmesi dediğimi alopesi, kellik veya saçlarda seyreklik nedeniyle günümüzde yaygın olarak başvurulan uygulamalardan biri olan scalp micropigmentation veya bilinen bir diğer adıyla saç simülasyonu oldukça güvenilir ve konforlu bir uygulamadır.

“Scalp Micropigmentation uygulaması cerrahi bir işlem değildir.” diyen Osman YAMAN, uzun yıllardır İstanbul’daki Scalp Micropigmentation merkezinde dünyanın pek çok farklı yerinden hastalar ağırlamakta ve hastalarına hayallerini kurdukları gür ve yoğun saç görünümünü sunmaktadır.

Scalp Micropigmentation (Saç simülasyonu) nedir?

Scalp Micropigmentation veya halk arasında daha yaygın olarak bilinen ismiyle saç simülasyonu işlemi kafa derisine yapılan etkin bir kamuflaj işlemidir. Saç diplerine yapılan dövmelerden farklı olarak Scalp Micropigmentation işlemi yarı kalıcı bir işlemdir, yani ömürlük değildir dolayısıyla belirli bir süre sonrasında eğer aynı etkinin devam edilmesi isteniyorsa Scalp Micropigmentation işleminin yenilenmesi gerekir. Kişini yaşam tarzı, saçlarına yaptığı bakım gibi birçok etkene göre değişmekle birlikte doğru materyaller ve ustalıkla yapılan bir Scalp Micropigmentation işleminin kalıcılığı ortalama 3 ila 5 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

“Scalp Micropigmentation işlemi oldukça güvenilir ve konforlu bir işlemdir” diyen Osman YAMAN, neredeyse ağrısız ve acısız bir şekilde bu uygulamanın tamamlanabildiğini ve işlemden yaklaşık bir hafta sonra tam olarak işlemin son halini alabildiğini söylemektedir. Uygulamaya özel, tek kullanımlık, steril mikro iğnelerle yapılan bir işlem olan Scalp Micropigmentation işlemi, neredeyse ağrısız ve acısız bir işlemdir.

Scalp Micropigmentation mı yoksa saç ekimi mi tercih edilmelidir?

Scalp Micropigmentation uygulamasının saç ekiminin bir alternatifi olmadığını dile getiren Osman YAMAN, saç simülasyonu uygulamasında gerçek saçlar kullanılmadığını kıl efekti verilerek saç derisinin saçlıymış gibi görünmesinin sağlandığını söylüyor. Ayrıca Osman YAMAN Scalp Micropigmentation uygulaması saç ekimine alternatif olmamakla birlikte saç ekimi işleminin tamamlayıcısı olarak kullanılıyor. Şöyle ki FUT ve FUE tekniği ile yapılan saç ekimi işlemlerinde donör bölgede kalan minimal izlerin Scalp Micropigmentation uygulaması ile kapatılabildiğini” belirtiyor.

Birçok güzellik ve estetik işlemlerde olduğu gibi Scalp Micropigmentation uygulamasının da avantajları ve dezavantajları olduğunu belirten Osman YAMAN, yapılan işlemin sağladığı konfor ve tazelenmiş görünümün işlemin tüm dezavantajlarını ekarte ettiğini söylüyor. Öyle ki uzun yıllardır dünyanın pek çok farklı yerinden gelen danışanlarına yaptığı Scalp Micropigmentation uygulaması sayesinde danışanların merkezinden yüksek memnuniyet ve yüz güldüren sonuçlarla ayrıldığını dile getiriyor.

“Scalp Micropigmentation uygulaması uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir işlemdir.    

Etkin bir kamuflaj yöntemi olan Scalp Micropigmentation veya diğer adıyla söylemek gerekirse saç simülasyonu işlemi saç ekimi gibi kapsamlı bir işlem olmamakla birlikte en az saç ekimi kadar uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Öyle ki yanlış yapılan veya yanlış şartlarda, ortamlarda yapılan Scalp Micropigmentation uygulamasının başta enfeksiyon olmak üzere birçok probleme yol açabileceğinin altını çiziyor. Scalp Micropigmentation işlemi yaptırmak isteyenler, merkez seçerken titizlikle davranmalı” diyen Osman YAMAN, hangi merkezde hangi koşullar altında yapıldığının işlemin kalitesini etkilen faktörler arasında olduğunu söylüyor.

Kimler Scalp Micropigmentation uygulaması için uygun birer adaydır?

Saçlarında seyrelmeler yaşayan bu seyrekliklerin kapatılmasını isteyen, saç ekimi sonrasında özellikle donör bölgede oluşan seyreklikler nedeniyle saç ekiminden yeterli, tam performansı alamamış, 18 yaş üstü her kadın ve erkek Scalp Micropigmentation uygulaması için uygun birer adaydır.

Birçok avantajı bulunan Scalp Micropigmentation uygulamasının kendi içerisinde maalesef dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlisinin saç modelinde değişiklik yapılmaması gerektiği olduğunu söyleyen Osman YAMAN, Scalp Micropigmentation uygulaması planlanırken kişilerin o an ki saç modellerine göre planlandığını ve akabinde kamuflaj işleminin o şekilde yapıldığını söylüyor. Saç modelini değiştirmek isteyenlerin öncesinde yaptırdıkları Scalp Micropigmentation uygulamasını sildirmeleri gerektiğini belirten Osman YAMAN, aksi halde saç dipleri ile uzayan saçlar arasında renk farkı olabileceğinden bahsediyor. Scalp Micropigmentation işleminin kalıcılığı süresince aynı saç modelini kullanmak demenin yaklaşık olarak en az 3 yıl boyunca aynı saç modelini kullanmak demek olduğun dile getiriyor.

Söz konusu Scalp Micropigmentation olduğunda en çok merak edilenlerden biri de uygulamanın fiyatları olduğunu söyleyen Osman YAMAN, Scalp Micropigmentation fiyatlarının uygulamanın yapıldığı merkeze, kullanılan ürün ve materyallere, uygulamayı yapan kişinin tecrübesine ve eğitime göre değiştiğini söyleyen Osman YAMAN, yüz güldüren etkin bir uygulama için mutlaka iyi bir merkezin seçilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Kimler Scalp Micropigmentation uygulamasını yaptıramaz?

Güvenilir ve konforlu olmasının yanı sıra doğru kişiler tarafından doğru şekilde uygulandığında etkin bir kamuflaj yöntemi olan Scalp Micropigmentation uygulaması her ne kadar güvenilir ve konforlu bir uygulama olsa da maalesef herkes için uygun bir işlem değildir. Kafa derisinde akne problemi olanlar, hamileler ve kanser hastalarının yanı sıra şeker hastaları da Scalp Micropigmentation uygulaması için uygun birer aday değildirler. Saç simülasyonu fiyatları için websitemi ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER