Türkiye'nin son koronavirüs tablosu açıklandı 

Sağlık Bakanlığı’nın 17 Ekim’e ilişkin koronavirüs verilerine göre; son 24 saat içerisinde yapılan 341 bin 426 testten 24 bin 114’ü pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 186 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 24 bin 403 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gençlere seslenerek, “Aşı olmaya kararlı gelmeniz şart değil, bir sorunuz varsa cevap vermeye hazırız. Ne olursa olsun, yeter ki ihmal etmeyin” dedi.

Türkiye'nin son koronavirüs tablosu açıklandı 

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı haritada, 2. doz aşılamada hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 2. doz aşılamada yüzde 81.1 aşılama oranıyla Kırklareli birinci sırada yer alıyor. Yüzde 50.5 aşılama oranı ile Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor. 

2.doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 78.8 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 76.6 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 70.8 ile İstanbul yer alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka tablosunu sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Herkesin huzurunda gençlerimize çağrıda bulunmak istiyorum: Yarın yeni bir hafta başlıyor. Sizleri, aşılarınızı olmak üzere sağlık kurumlarımıza bekliyoruz. Aşı olmaya kararlı gelmeniz şart değil, bir sorunuz varsa cevap vermeye hazırız. Ne olursa olsun, yeter ki ihmal etmeyin!”

Resim

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2021, 19:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
1
1 - 4 hafta Önce

1