AKP'de 'Canan Kaftancıoğlu' çatlağı

Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis ve siyasi yasak cezasını onaması, AKP tarafında da yankı buldu. AKP'li eski Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz karara tepki gösteren bir paylaşım yaptı. Karadeniz, "Kamu vicdanı hafife alınamaz" dedi.

AKP'de 'Canan Kaftancıoğlu' çatlağı

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 3 davadan aldığı cezaları onadı, 2 davayı ise düşürdü.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Kaftancıoğlu’na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı. Yargıtay, Kaftancıoğlu’na iki suçtan verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasını ise bozdu.

Kaftancıoğlu’nun sosyal medya paylaşımları nedeniyle ”kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret”, ”Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak” ve ”Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlarından verilen cezaları onandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu karar karşısında partinin bütün milletvekillerini derhal İstanbul'a gitmeleri için çağrıda bulundu.

Kaftancıoğlu'na verilen cezalar muhalefet tarafından yoğun tepkilerle karşılanırken AKP'li eski Belediye Başkanı Temel Karadeniz'den şaşırtan bir paylaşım geldi.

Karadeniz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yargıtay'ın 'Kaftancıoğlu' kararını hedef alarak "Yanlış, kamu vicdanına tutunamaz…Kamu vicdanı hafife alınamaz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER