AKP'de Diyarbakır anneleri istifası

AKP Adıyaman İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Burak Ekici, 2016’dan bu yana sürdürdüğü görevinden istifa etti. Ekici istifasının nedeninin, "Diyarbakır HDP önünde bekleyen ailelere yaptığı ziyaretin ardından karşılaştığı rahatsızlık" olduğunu söyledi.

AKP'de Diyarbakır anneleri istifası

AKP Adıyaman Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Burak Ekici partisinden istifa etti. Ekici, istifasına gerekçe olarak HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan annelere gerçekleştirdiği ziyaretten duyulan ‘rahatsızlığı’ gösterdi.

İstifasını kişisel Facebook hesabında duyuran Ekici, gerekçe olarak ise HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan annelere gerçekleştirdiği ziyaretten duyulan rahatsızlığı gösterdi.

Ekici, şunları kaydetti:

“2016’dan bu yana AK Parti Adıyaman İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliğimden bu akşam itibariyle üzülerek istifa ediyorum. Bu yol ayrılığım, ‘Diyarbakır annelerini ziyaret edip desteklerimi’ ilettiğimden rahatsız olan liyakatsiz İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yalçın’a aittir.”

İşte o paylaşım:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER