AKP'li üst düzey isimden Erdoğan'ı kızdıracak sözler

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, erken seçim taleplerine ilişkin konuştu.

AKP'li üst düzey isimden Erdoğan'ı kızdıracak sözler

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bazı muhalefet temsilcileri tarafından dile getirilen erken seçim taleplerine ilişkin, "Seçim belediyelerde 5 sene, genel seçimlerin de zamanı belli. O gün geldiğinde yapılacak" dedi.

Özhaseki, Kayseri'de İnönü Bulvarı'ndaki bir iletişim dükkanının açılışında konuştu. Özhaseki, esnafın sıkıntı yaşadığını kabul etti.

Özhaseki, erken seçim sorusuna şu cevabı verdi:

"Seçim belediyelerde 5 sene, genel seçimlerin de zamanı belli. O gün geldiğinde yapılacak. Muhalefet neden böyle birdenbire iştahlandı, büyük bir öz güven patlamasıyla bunları söylüyor biliyor musunuz? Pandemide tüm dünya sıkıştı. Türkiye'de tabi bazı sektörlerde daralmışlık var. Küçük esnaf arkadaşlarımızın işlerinde biraz durağanlık yaşandı. Hizmet sektöründe biraz sıkıntılar var. Bu konuları istismar ederek 'bir şeyler çıkartabilir miyiz?' düşüncesindeler. Bir çıkarcılık, bundan başka bir şey değil. Pandemi süreci 1,5 sene oldu sağlık açısından baktığımız zaman altyapısını tamamlamış bir ülke, insanlar toplu ölmediler. Herkesin tedavisine koştu. Şehir Hastanesinde ben de kaldım. Herkes bir kuruş ödemeden tedavi oldu. Eskiden insanların eczanelerden boynu bükük çıktıklarını hatırlarım. İlaç parası veremezlerdi.”
 

YORUM EKLE