AKP'liler kiraladıkları araçlara devletin kasasından milyonlar ödemişler

Yurttaşa 2 bin 324 TL asgari ücreti reva gören AKP iktidarının köşk, restoran ve misafirhanelere gitmek için kiraladıkları araçlara 431 milyon TL harcadığı ortaya çıktı.

AKP'liler kiraladıkları araçlara devletin kasasından milyonlar ödemişler

Ekonomik kriz ve işsizlik Türkiye’nin dört bir yanında can yakmaya devam ediyor. Son zamanlarda geçim sıkıntısı ve borçlar nedeniyle intiharlar artarken AKP ve yandaşlarının lüks ve şatafatlı hayatları gündemden düşmüyor.

AKP’lilerin sosyal medyada bu lüks yaşam görüntüleri yurttaşlar tarafından tepkiyle karşılanırken geçtiğimiz günlerde de İstanbul Üniversitesi yemekhanesinde öğrenci yemeklerine zam yapılması büyük tepki görmüştü.

Bu yaşananlara rağmen şatafatlı hayatlarından AKP, Saray ve yandaşları ödün vermiyor.

KİRALANAN ARAÇLARIN FİYATLARI DUDAK UÇUKLATTI

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın Twitter’dan paylaştığı belgelere göre; “Vatandaşa ekonomi yapın” diyen iktidar mensuplarının köşk, restoran ve misafirhanelere gitmek için 27 tane araç kiraladıkları ortaya çıktı.

Kiralanan bu araçların maliyeti ise dudak uçuklattı. İki yıllığına 431 milyon 709 bin 090 TL, bir yıllığına da  215 milyon 854 bin 545 TL ödeme yapıldı. Bu maliyetin tamamı ise 648 milyon TL.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, 1 aracın 1 aylık kira bedelinin 7 milyon 994 bin 612 TL olduğunu dile getirdi.

Özkan Yalım'ın o tweeti;

İşte Özkan Yalım'ın o belgeleri;

Resim

Resim

Resim

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 16:53
YORUM EKLE