Babacan'dan gözaltına alınan Metin Gürcan hakkında açıklama

DEVA Partisi lideri Babacan, gözaltına alınan Metin Gürcan hakkında açıklamalarda bulundu. Babacan, konunun takipçisi olduklarını söyledi.

Babacan'dan gözaltına alınan Metin Gürcan hakkında açıklama

DEVA Partisi kurucularından Metin Gürcan sabah saatlerinde sosyal medya platformu Twitter'dan siyasi casusluk suçlamasıyla gözaltına alındığını duyurdu. Gürcan hakkında DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan ilk açıklama geldi.

Partisinin 'Kadın İçin Adalet' raporlarını açıklamak üzere gerçekleştirdiği basın toplantısında konuşan Babacan, Metin Gürcan'ın eşiyle görüştüklerini ve konunun sıkı takipçisi olduklarını belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Dosyayı henüz bilmiyoruz, vakıf olmaya çalışıyoruz. Bugün de Kavala duruşması var, biliyorsunuz. Zamanlaması gerçekten ilginç, neden bugün acaba.

Türkiye'de muhalefet dış politikayla ilgili pek konuşmazdı. Bizimle bu değişti. Biz yanlışlara işaret ediyoruz. Metin bey de dış politikayla ilgili en sivri dille konuşan bir arkadaşımız. Birilerinin canını sıkmış anlaşılan. Biliyorsunuz DEVA Partisi en çok takip edilen siyasi partilerden biri oldu. Biz Gürcan'a her türlü hukuki desteği vereceğiz. Ama bunun hukuki çerçevede kalmasını sağlayacağız. Biz hukuku çok önemseyen bir partiyiz. Gürcan'ı yalnız bırakmayacağız. Eğer bu işin arkasında bir siyasi niyet varsa siyasi motivasyonla yapılan bir işse; biz yolumuza devam ediyoruz. DEVA kadrolarını asla yıldıramazlar."

YORUM EKLE