Binali Yıldırım'ın sözlerini hatırlattı: Türkiye olmasa ne olacak? Akın akın mülteciler Avrupa’yı istila edecek

Eski Başbakan AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın sözleri 'mülteci krizi' nedeniyle yeniden gündeme geldi. Cumhuriyet yazarı Mehmet Ali Güller, Yıldırım'ın 2016 yılında yaptığı konuşmayı tekrar hatırlattı.

Binali Yıldırım'ın sözlerini hatırlattı: Türkiye olmasa ne olacak? Akın akın mülteciler Avrupa’yı istila edecek

Cumhuriyet yazarı Mehmet Ali Güller, sığınmacı karşıtı Sessiz İstila kısa filminin iktidar tarafından hedef alınması üzerinden eski Başbakan, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın 2016'da "Düşünün, Türkiye olmasa ne olacak? Bütün bu Ortadoğu’dan, kargaşanın, savaşın yaşandığı bölgelerden akın akın mülteciler Avrupa’yı istila edecek ve çok büyük bir sorunla yaşamak zorunda kalacaklar. Türkiye buradan bütün bu sorunları, kendi içerisinde yönetebilen bir ülkedir. Avrupa’nın bunu görmesi lazım" dediğini hatırlattı. 

Güller, şunları kaydetti:

"Yani AKP’nin Başbakanı Binali Yıldırım, 5-6 milyon mültecinin Avrupa’yı istila etmek yerine kendi yönettiği ülkeyi istila ediyor olmasını, övünülecek bir politika olarak anlatmıştı!

Dolayısıyla Sessiz İstila belgeseline kızanlar, aslında Binali Yıldırım’a ve elbette Tayyip Erdoğan’a kızmalıdır; hem de iki kere: Birincisi, rejim değiştirme hedefli yanlış dış politikalarıyla sığınmacı sorununun nedeni oldukları için, ikincisi de imzaladıkları anlaşmalarla Avrupa’yı 'istiladan' koruyup Türkiye’yi bir 'göçmen deposu' haline getirdikleri, Avrupa’nın önünde bir 'tampon ülke' yaptıkları için…"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER