Canan Kaftancıoğlu'na bir destek de CHP Yurtdışı Birlikleri'nden

Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezayı onamasına karşın tepkiler yükselmeye devam ediyor. Kaftancıoğlu'na bir destek de CHP Yurtdışı Birlikleri'nden geldi.

Canan Kaftancıoğlu'na bir destek de CHP Yurtdışı Birlikleri'nden

Yargıtay CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezayı onadı. Ancak ceza 5 yıldan az olduğu için Kaftancıoğlu'nun hapse girmeyeceği belirtiliyor. Bununla birlikte Kaftancıoğlu'na 'siyaset yasağı' da getirildi. Ancak CHP bu yasağı tanımadığını belirtiyor. Öte yandan Kaftancıoğlu'nun geçmiş yıllarda attığı tweetler dolayısıyla cezalandırılması bir başka konuyu daha gündeme taşımış oldu. Yargının her gün eski tweetlerinden biri gündem olan AKP'li isimlere neden dava açmadığı sorusu tartışılıyor.

Kaftancıoğlu'na verilen cezaya ise tepkiler gün geçtikçe büyüyor. CHP Yurtdışı Birlikleri de Kaftancıoğlu'na destek vererek Yargıtay'ın kararına tepkili olduklarını duyurdu.

banner112
CHP Yurtdışı Birlikleri yaptığı açıklamada kararı yalnızca Kaftancıoğlu'na verilen bir ceza olarak görmediklerini belirterek kararın hedefinde demokrasiye, demokratik siyasete inanan tüm siyasi partiler ve toplumsal muhalefet olduğunu belirtiler.

Bu nedenle bu karara en yüksek sesle karşı çıktıklarını kaydeden CHP Yurtdışı Birlikleri şu ifadeleri kullandı:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER