Cemal Enginyurt'tan AKP'li Karahocagil'e tepki: Bıkmadınız mı bu dış güçlerden?

AKP Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, cemaat evinde uğradığı baskı sonucu intihar eden Enes Kara'nın ölümünü "dış güçlere" bağladı. DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da "Dün hava çok soğuktu bugün güneşli, sebebi dış güçler, bıkmadınız mı bu dış güçlerden" dedi.

Cemal Enginyurt'tan AKP'li Karahocagil'e tepki: Bıkmadınız mı bu dış güçlerden?

AKP Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, cemaat evinde uğradığı baskı sonucu intihar eden Enes Kara’nın ölümü sonrası “Cemaatlerde bir tane oluyorsa, kumar oynayan, içki içen ailelerde onlarca oluyor. Onlar hiç gündeme gelmiyor. Dış güçlerin ülkemiz içindeki oyunları” dedi.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da, “Dün havalar çok soğuk ve kar yağışlıydı.Bugün ise günlük güneşlik bir hava var. Niye böyle, dış güçler, bıkmadınız mı bu dış güçlerden” diyen Enginyurt şunları söyledi:

banner112
"AKP Amasya Milletvekili Mustafa Levent efendi buyurmuş ki intiharların sebebi dış güçler. Arkadaş bıkmadınız mı bu dış güçlerden? Faiz yükselir dış güçler, dolar yükselir dış güçler, Enes kardeşimiz intihar eder dış güçler. Yazıklar olsun insanlığınıza…

'BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ'

Gencecik çocuklar intihar ediyor, gencecik çocuklar yurtlarda kafası kesilerek öldürülüyor, yaptığınız kıyasa bak. İçki içenin çocuğu da, dindarın çocuğu da bizim. Ama siz o kadar bölücüsünüz ki gençleri birbirine düşman ediyor ve ayırıyorsunuz. Bunun bedelini gün gelecek ödeyecek ve hesap vereceksiniz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydemir kūçūkovski
Aydemir kūçūkovski - 6 ay Önce

18×2 olur.
Çūnkū zaten 18 olmuş, okuspokusla 10.5 olmuştu.
O dūşūş bitkisel (nebati) di.
Bu 18 (çıkarsa) antibitkisel olur. Saygılarımla...
(Beni zorla ekonomist yaptınız ne diyeyim size)..

Vilademir Kūçūkovski
Vilademir Kūçūkovski - 6 ay Önce

Sayın enginyurt Bu Ūlke
"Köy Enstitūlerini en soysuz iftiralarla kapatarak halkın çocuklarının gūleç yūzlerinden korktular.
Halkı yoksul edip bu karanlık yuvalara kurban ettiler bu yavrucakları.
Sonuç.
İşte ortada...

SIRADAKİ HABER