CHP, Bakan Gül'e 'FETÖ borsası'nı sordu

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun’nun sosyal medyadan yaptığı açıklamaları Meclis'e taşıdı.

CHP, Bakan Gül'e 'FETÖ borsası'nı sordu

Arık, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e  “Kim bu FETÖ borsasını kuran avukat ya da kişiler? Barodan kanuna ve hukuka aykırı istenen talepler nelerdir?” diye sordu.

Arık’ın sorusuna yanıt veren Bakan Gül, aynı zamanda HSK’nın da başkanı olduğunu belirterek, “Milletimiz adına sonuna kadar takipçisi olmayı yüce Meclisin huzurunda ben bizzat söylüyorum” dedi.

Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun’un sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaların takipçisi olacağını belirten CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Dursun’un açıklamalarını meclis gündemine taşıyarak, iddiaları Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e sordu.

Bütçe görüşmelerinde konuyu gündeme getiren Arık, “Sayın Bakan, Kayseri Baro Başkanı sosyal medyasından kamuoyuna bir açıklama yaptı. Kayseri'de FETÖ artığı, sözde FETÖ savar, FETÖ borsası kurmuş bir avukatın ve kişilerin olduğunu; bu avukatın ülkenin ve şehrin kaos ve kargaşa ortamını fırsat bilerek Barodan kanuna ve hukuka aykırı haksız talep ve isteklerde bulunduğunu; bu talep ve istekleri reddedilince de Kayseri şehrine, bu şehrin ekmeğinin ve işinin peşinde koşan dürüst ve onurlu insanlarına, şehrin yönetici ve siyasilerine her türlü iftira ve saldırıları yapıldığını söyledi. Sayın Bakan, bu durumdan haberiniz var mı? Kim bu FETÖ borsasını kuran avukat ya da kişiler? Barodan kanuna ve hukuka aykırı istenen talepler nelerdir?” diye sordu.

Arık’ın sorusuna, “Adalet Bakanı ve HSK Başkanı olarak söylüyorum: Her kim olursa olsun -ister avukat, ister bir zümre, ister bir grup- FETÖ'yle mücadele eden ve milletin yargısı olan bu yargıya kimse leke düşüremez. Yanlış yapan kim varsa sonuna kadar takipçisi olacağız” diyen Bakan Gül, “Milletimiz adına sonuna kadar takipçisi olmayı yüce Meclisin huzurunda ben bizzat söylüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER