CHP'li isimden Süleyman Soylu'ya teşekkür

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski milletvekili Mehmet Sevigen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Tekirdağ'da Atatürk büstlerine yapılan saldırıyı aydınlattığı için teşekkür etti.

CHP'li isimden Süleyman Soylu'ya teşekkür

CHP Eski Milletvekili Mehmet Sevigen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Atatürk büstlerine yapılan saldırıyı aydınlattığı için teşekkür etti. Sevigen’in Bakan Soylu’ya "kardeşim" diye hitap etmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tekirdağ’da Atatürk heykellerine saldıranların yakalandığını açıklamıştı. Eski CHP Milletvekili Mehmet Sevigen bu haberden sonra Soylu’ya teşekkür etti.

Soylu’ya “kardeşim” diye hitap ederek birlikte çekildikleri fotoğrafı paylaşan Sevigen, “Tekirdağ’da Atatürk büstüne saldıranları takip ederek ortaya çıkaran İçişleri Bakanı sevgili kardeşim Süleyman Soylu’ya teşekkür ederim" dedi.

ESKİ DAMADI GÖKHAN ÖZEN İLE MAHKEMELİK OLMUŞTU

Şarkıcı Gökhan Özen, 2016 yılında boşandığı eşi Selen Sevigen babası Mehmet Sevigen’i rüşvet iddiasıyla CİMER’e şikayet etmişti. Mehmet Sevigen’in eşi üzerine kayıtlı otelin yapımı sırasında alınacak izinler için bazı bürokratlara milyonlarca lira rüşvet verdiğini savunan Özen, “hakkımda açılabilecek muhtemel davalarda eğer elimde bu konu veya geçmişle ilgili ses kaydı, video v.b. herhangi bir kanıt varsa bunları yargıdan saklamam, elbet sunarım” ifadelerini kullanmıştı. Sevigen ise iftiraya uğradığını belirterek Özen hakkında dava açmıştı.

METHMET SEVİNGEN KİMDİR?

Mehmet Sevigen,4 Temmuz 1954, Arapgir, Malatya, Türk siyasetçi.CHP Eski Genel Sekreter Yardımcısı.

Vefa Lisesi'ni bitirdi. İş Adamlığı yaptı. Evli ve 2 Çocuk babası.XIX., XX., XXII.ve XXIII. Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Devlet Bakanlığı yaptı.

Genel Sekreter Yardımcılığından istifa etmesi
CHP Genel Sekreter Yardımcısı olarak 2009 yerel seçimleri aday belirleme sürecinde bazı adaylardan kabul edilemeyecek isteklerde bulunduğu yönünde iddialar ortaya atılmıştır. Sevigen bu iddiaları reddetmiş ve hayatı boyunca dürüstlükten ayrılmadığını söylemiştir. Ancak Ali Topuz'un TV de istifa talepleri ve Vatan gazetesinin baskısı üzerine 20 Şubat 2009 tarihinde istifa etmiştir.

İstifasında "bir gazete genel yönetmenin talebini yerine getirmediği için saldırıldı ve isteğini yerine getirmemekle ne kadar haklı oladuğum ortaya çıkmıştır" diyerek Zafer Mutlu'yu isim vermeden suçlamıştır.

Bazı gazetelerde Sevigen'e yönelik operasyonun düğmesine parti içinden basıldığını iddia etmişlerdir.Ancak CHP lideri Baykal, Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, Sevigen'e sahip çıkmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 ay Önce

saldırganın yetiştiği bataklıkla ilgilenen yok

SIRADAKİ HABER