CHP'li Özel'in sözlerini beğenmeyen AKP'li vekil yumruk atmaya çalıştı

TBMM Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel'in 'şehitleri alkışlatıyormuş gibi kendini alkışlatma çakallığına kapılmayın' ifadelerinin üzerine kavga çıktı.

CHP'li Özel'in sözlerini beğenmeyen AKP'li vekil yumruk atmaya çalıştı

TBMM Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında yine tansiyon yükseldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt vermek üzere kürsüye gelen Özgür Özel, “Şehitleri alkışlatıyormuş gibi kendini ayakta alkışlatma çakallığına kapılmasın” ifadesini kullanınca AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan, Özel'in üzerine yürüdü.

Diğer vekiller de araya girince tartışma büyüdü ve yumruklaşmaya varan kavga yaşandı.

Meclis başkanvekili Sadi Süreyya Bilgiç, Özel’den sözünü geri almasını istedi. Tartışmaya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da dahil oldu.

BAKAN SOYLU CHP’Lİ ÖZEL’İN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Bakan Soylu'nun da Özgür Özel'in üzerine yürüdüğü görüldü. Soylu, Özel’e hakaret ederek “lan şerefsiz, çakal sensin” dediği duyuldu.

Oturuma ara verildikten sonra kürsüye gelen Soylu, “Çok fazla bir şey söylemeyeceğim telaş etmenize gerek yok. Şahsıma hareket eden Özgür Özel'i mahkemeye vereceğim. İnşallah, hakim cezai ehliyet verir de ceza alır. Hiç endişe etmeyin, size bir şey söyleyeyim geliyor gelmekte olan” diye konuştu.

ÖZEL’DEN SOYLU’YA CEVAP

Özel de Bakan Soylu’ya, “Bugüne kadar birbirimize hiç dava açmadık, bugün ne olduysa dava açmaya karar verdi. Zaman aşımına uğramamış bütün hakaretleri için ben de ona dava açacağım. Cezai ehliyeti var mı falan diyor. Demek ki sayın bakan çocuklarımızı uzak tutamadığı bazı kimyasallardan kendini uzak tutamıyor” sözleri ile karşılık verdi.(Sözcü)

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 09:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aldiginiz maaslar kanser ilaci icin olsun!
Aldiginiz maaslar kanser ilaci icin olsun! - 2 ay Önce

topcu yavsak meclisde eskiyalik icin bulunuyor. sarayli meclisin kalitesini yerlere serdi, nerede topcu sarkici söför popcu ve arap artigi hirsiz varsa meclise doldurdu! Bu ahlaksizlardan meclise gelen bir kanun teklifi bir halk icin calismalari yok!

Maho Aga
Maho Aga @Aldiginiz maaslar kanser ilaci icin olsun! - 2 ay Önce

Amin