CHP'li Özkan'dan İstanbul Havalimanı'nda yaşananlara sert tepki

Kar yoğunluğu nedeniyle kullanıma kapanan ve yolcuların da içinde mahsur kaldığı İstanbul Havalimanı gündemdeki yerini koruyor. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da yeni havalimanında yaşananların videosunu paylaşarak "Erdoğan'ın sunumuyla AKP'nin sembol projesi yeni havalimanı" dedi.

CHP'li Özkan'dan İstanbul Havalimanı'nda yaşananlara sert tepki

Tüm yurtta kar yağışı etkisini artırırken İstanbul da kar muhalafetinin etkisinde zor günler geçirdi. Uçuşlar iptal edilirken özel araçla yola çıkmak da dün sabah saatlerinde yasaklandı. Bununla birlikte Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havlimanı'na iniş yapamadı. İki bakan Atatürk Havalimanı'na inerek İstanbul'a ulaşabildi.

ERDOĞAN: TÜRKİYE'NİN 2023 HEDEFLERİNİN SEMBOLLERİNDEN BİRİ

İstanbul Havalimanı'nın açılışı ise Erdoğan tarafından yapılmış ve Erdoğan bu havalimanını "Türkiye'nin 2023 hedeflerinin sembollerinden biridir" diyerek tanımlamış ve bu havalimanının dünya çapında bir şaheser olduğunu söylemişti. Atatürk Havalimanı ise erkende kapatılmış bu nedenle kamu zarara uğratılmıştı. Atatürk'ün iki pisti ise kapatıldıktan sonra kırılarak kullanılamaz hale getirilmiş ve salgın için hastane inşa edilmişti.

YOLCULAR PROTESTO ETTİ HAVALİMANINA ÇEVİK KUVVET GİRDİ

Öte yandan İstanbul Havalimanı içinde mahsur kalan yolcular ise dün otel istedikleri için havalimanı içinde protestoda bulundu, terminale çevik kuvvet ekipleri sevk edildi. Bu görüntüler ise Türkiye gündemine oturdu.

'TAM BİR ŞAHESER'

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da sosyal medya hesabından İstanbul Havalimanı'na giden yolların ve havalimanının içine ait görüntüleri paylaşarak "Yollarıyla, kargo binasıyla, bekleme salonuyla tam bir şaheser... Erdoğan'ın sunumuyla AKP'nin sembol projesi yeni havalimanı..." eleştirisinde bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abuzer
Abuzer - 4 ay Önce

Bir utanç abidesi olan İstanbul havalimanında isyan eden yolcuların üzerine çevik kuvvet gönderenlere lanet olsun...

SIRADAKİ HABER