CHP'li Öztrak'tan Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyaretine çok sert tepki

CHP Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan'a gitmesine çok sert tepki gösterdi. Öztrak, “‘Belgeleri dinletiriz, gösteririz ama vermeyiz. Bu millet enayi değil’ dediniz. Dosyayı hem dinlettiniz, hem gösterdiniz, hem de verdiniz! Şimdi enayi kim oldu?” dedi.

CHP'li Öztrak'tan Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyaretine çok sert tepki

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyaretini Gerçek Gündem'den Elif Ünsal'a değerlendirdi. Öztrak, Saray’ın İstanbul’da öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın dosyasını Suudi Arabistan’a sattığını belirterek, “‘Belgeleri dinletiriz, gösteririz ama vermeyiz. Bu millet enayi değil’ dediniz. Dosyayı hem dinlettiniz, hem gösterdiniz, hem de verdiniz! Şimdi enayi kim oldu?” diye konuştu.

'VATANI SATMAK BÖYLE OLUR'

Öztrak, “Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz, biz sadece ve sadece Rabbimizin huzurunda, rükûda ve secdede eğiliriz” diyen Saray’ın paraya sıkışınca katil dediklerinin huzurunda eğilip büküldüğünü belirterek, “Vatanı satmak; daha düne kadar ‘katil’ diye suçladıklarının boynuna, birkaç milyar dolar için sarılmakla olur. Türkiye’de hiçbir zaman hiçbir Cumhurbaşkanı, doların yeşili için, böyle çaresiz bir duruma düşmedi. İçeride atıp tutup, dışarıda süngü düşüren Cumhurbaşkanlarımız olmadı” değerlendirmesinde bulundu.

'ALLAH UTANDIRMASIN DEDİLER, DUALARI KABUL OLDU'

Saray’ın yıllarca, “Allah utandırmasın” diye dua ettiğini anımsatan Öztrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Anlaşılan duaları kabul oldu. Artık hiçbir şeyden utanmıyorlar. Cemal Kaşıkçı’yı katledenlerle beraber, bu ülkenin itibarını da Konsolosluk bahçesine gömdüler. 128 milyar doları tatlı tatlı yemenin, işte böyle acı acı sonuçları olur. Hataları nedeniyle ülkeyi o kadar dolara muhtaç ettiler ki, ayaklar altına almayacakları hiçbir değer ne yazık ki kalmadı… Seçimlerde kullanabilecekleri dolarlar için, ülkemizin itibarını yerlere düşürdüler. Vatanı satmak, işte böyle olur…”

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2022, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER