CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan seçim talimatı

CHP MYK, dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı toplandı. MYK'da Kılıçdaroğlu'nun A Takımı'na seçim talimatı verdiği,  ‘seçim çalışmaları’ ve ‘sandık güvenliği’ konusu masaya yatırıldığı öğrenildi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan seçim talimatı

Edinilen bilgiye göre toplantıda ‘seçim çalışmaları’ ve ‘sandık güvenliği’ konusu masaya yatırıldı. Kılıçdaroğlu, “Yurtlarla ilgili sıkıntı büyük. Öğrenciler dışarıda. Derslik açığı var. Nereye dokunsan bir çürümüşlük var. Yönetememe krizi var. İktidara geldiğimizde her şeyi çözmekle ilgili bütün projelerimizle hazırız. Bu konuda ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Seçim Yasası’yla ilgili Kılıçdaroğlu’nun, “İster Seçim Yasası’nı öne çeksinler. İster çekmesinler. Bir an önce seçime gitsinler” ifadesini kullandığı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu, “Millet tam bir çıkmaz içerisinde görüyor kendisini. Tek çare erken seçim” derken, önümüzdeki günlerde ‘sandık güvenliği’ ile ilgili özel bir gündem maddesiyle toplantı yapılacağı belirtildi.

Kılıçdaroğlu’nun, sandıklarla ilgili örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısına, “Bütün il başkanları sandık görevlilerini bugünden göndersinler. Siz de onları denetleyin” talimatını verdiği aktarıldı. (Milliyet)

YORUM EKLE